Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem (AGIHAS)+371 20207737 (ik dienu pl. 9 - 21)
agihas.lv@inbox.lv

 
   
73794

Prezentēs projekta «Zini, nevis mini» rezultātus
Apskatīt komentārus (0)


25.10.2016


Informāciju iesūtīja biedrība AGIHAS
Informācija plašsaziņas līdzekļiem
2016-10-25
Publiskos pirmā HIV pozitīvo iedzīvotāju pētījuma datus
Atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem - biedrība „AGIHAS” - no šā gada jūlija līdz oktobrim (ieskaitot) īstenoja projektu „Zini, nevis mini”, tā ietvaros noskaidrojot mērķauditorijas – Latvijas HIV inficēto iedzīvotāju – viedokļus par dažādiem jautājumiem. Projekta ietvaros tika anketētas 218 HIV inficētas personas, un to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Ar projekta rezultātiem biedrība iepazīstinās š.g. 28. oktobrī, plkst. 15.00 – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” konferenču zālē (Linezera iela 3, Ambulatorais korpuss, 3. stāvs). 
Projekts „Zini, nevis mini” ir pirmais pētījums Latvijā, kurā noskaidroti HIV inficēto iedzīvotāju viedokļi un vēlmes. Viņi ir viena no Latvijas sabiedrības sociāli atstumtākajām grupām, kas, papildus slimības radītajam slogam, ir pakļauta arī lielam stigmatizācijas spiedienam un pašizolācijas tendencēm. Turklāt bieži vien šīs grupas pārstāvjiem nākas saskarties ar dubultu stigmatizāciju – ‘HIV un seksuālā orientācija’, ‘HIV un narkotiku atkarība’ utt.
Andris Veiķenieks, biedrības AGIHAS valdes priekšsēdētājs: „Mums trūkst objektīva priekšstata par HIV pozitīvo līdzcilvēku sociālās atstumtības un diskriminācijas patieso apmēru Latvijas sabiedrībā, tāpēc esam gandarīti par šī pētījuma sniegto iespēju iegūt datus, kas palīdzēs stiprināt biedrības kapacitāti, turpmākās aktivitātes balstot objektīvos pierādījumos un HIV pozitīvo cilvēku patiesās vajadzībās.”
Projekta ietvaros tika anketēti 218 HIV inficētie, sadalot tos trīs fokusa grupās, atbilstoši mērķauditorijas ‘profilam’ – personas, kuras infekciju ieguvušas heteroseksuālā ceļā, t.sk., HIV pozitīvās sievietes – jaunās māmiņas; vīrieši, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem un narkotiku lietotāji. Saskaņā ar respondentu sniegto informāciju, ar vairākkārtēju darba atteikumu pēdējā gada laikā saskārušies 34.8 % no viņiem, savukārt ar vienreizēju – 20.3%.
Projekta rezultātus pilnā apjomā būs iespējams uzzināt pasākuma laikā, bet pēc tam tie tiks publiskoti  biedrības „AGIHAS” mājas lapā un ar sociālo tīklu starpniecību.
*** Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Papildu informācija:
Andris Veiķenieks, biedrības „AGIHAS” valdes priekšsēdētājs
Tālrunis: 20207737; E-pasts: agihas.lv@inbox.lv
www.agihas.lv
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA