Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
107591

Atkal par MMS bīstamību
Apskatīt komentārus (0)


17.08.2019


ASV Pārtikas produktu un medikamentu kvalitātes sanitārās uzraudzības pārvalde (FDA) atkal ir brīdinājusi amerikāņus, ka Miracle Mineral Solution sērijas preparāti ir ārkārtīgi bīstami veselībai un dzīvībai. Ražotāji līdzās citiem brīnumiem apgalvo, ka MMS sērijas produkti ārstē autismu, vēzi, HIV/AIDS, hepatītu un gripu. Parasti MMS izraisa ilgstošu nelabumu un caureju, vēdersāpes un dedzināšanu kaklā. Virknē gadījumu preparāta lietošanas sekas bija apdraudējums dzīvībai. Pirmoreiz par preparāta bīstamību pārvalde amerikāņus brīdināja 2010. gadā, bet pēdējo piecu gadu laikā fiksēti 16 000 saindēšanās gadījumi, ko izraisīja MMS lietošana. "Lietot šos preparātus ir tas pats kas dzert balinātāju. Patērētājiem nevajag lietot šos produktus, vecākiem nevajag šos produktus dot saviem bērniem nekādā gadījumā," teica FDA pārstāvis Neds Šarpless.
************************
Avots: Veselības inspekcija | «Par produkta Miracle Mineral Solution kaitīgo ietekmi uz veselību un lietošanas bīstamību» | http://www.vi.gov.lv/lv/sakums/aktuali/jaunumu-arhivs-2011/_302 |
Pasaules Veselības organizācija (PVO) informē, ka interneta vietnēs kā ārstniecības līdzeklis dažādu nopietnu slimību ārstēšanai (HIV, tuberkuloze, malārija, hepatīts, vēzis) tiek izplatīts un pārdots produkts Miracle Mineral Solution (MMS), kas pazīstams arī kā Miracle Mineral Supplement.
Produkta izplatītāji sniedz plašus, zinātniski nepamatotus apgalvojumus, ka produktam ir ārstnieciskas īpašības. Produkts MMS satur 28% nātrija hlorītu - NaClO2 (nejaukt ar nātrija hlorīdu - NaCl), kuru  apstrādājot ar citronskābi rodas hlora dioksīds - ClO2, kas ir šī produkta aktīvā sastāvdaļa. Neviena no šīm vielām nav apstiprināta vai rekomendēta lietošanai kā zāles, kā uztura bagātinātājs vai kā aktīvā viela minēto produktu sastāvā.
Lietojot minēto produktu iekšķīgi novēro nepārejošu vemšanu un caureju, kas nereti izraisa dehidratāciju, sāpes vēderā un dedzinošas sāpes rīklē. Kuņģa-zarnu trakta traucējumi ir toksiska reakcija jeb saindēšanās, jo nātrija hlorīts ir oksidētājs, kas kairina gļotādu un izraisa oksidatīvo stresu šūnās un eritrocītos.
Savukārt tīmekļa vietnēs lietotāji tiek brīdināti, ka pēc produkta lietošanas var būt slikta dūša, vemšana un caureja, ka to var uzskatīt par „normālu organisma reakciju”, ka tas esot apliecinājums produkta iedarbībai.
Inspekcija brīdina, ka minētos simptomus - sliktu dūšu, vemšanu un caureju nekādā gadījumā nedrīkst uzskatīt par adekvātu organisma atbildes reakciju.
Veselības inspekcija uzsver, ka bīstami ir iegādāties nezināmas izcelsmes produktus, par kuru  ārstnieciskām īpašībām tiek sniegta maldinoša informācija. Tikai reģistrētas zāles, kuras iegādājas aptiekās, ir drošas un efektīvas.
********************
Source: FDA | «FDA warns consumers about the dangerous and potentially life threating side effects of Miracle Mineral Solution» | https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/fda-warns-consumers-about-dangerous-and-potentially-life-threating-side-effects-miracle-mineral |
The U.S. Food and Drug Administration is warning consumers not to purchase or drink a product sold online as a medical treatment due to a recent rise in reported health issues. Since 2010, the FDA has warnedExternal Link Disclaimer consumers about the dangers of Miracle or Master Mineral Solution, Miracle Mineral Supplement, MMS, Chlorine Dioxide (CD) Protocol, Water Purification Solution (WPS) and other similar products. Miracle Mineral Solution has not been approved by the FDA for any use, but these products continue to be promoted on social media as a remedy for treating autism, cancer, HIV/AIDS, hepatitis and flu, among other conditions. However, the solution, when mixed, develops into a dangerous bleach which has caused serious and potentially life-threatening side effects.
“The FDA’s drug approval process ensures that patients receive safe and effective drug products. Miracle Mineral Solution and similar products are not FDA-approved, and ingesting these products is the same as drinking bleach. Consumers should not use these products, and parents should not give these products to their children for any reason,” said FDA Acting Commissioner Ned Sharpless, M.D. “The FDA will continue to track those selling this dangerous product and take appropriate enforcement actions against those who attempt to evade FDA regulations and market unapproved and potentially dangerous products to the American public. Our top priority is to protect the public from products that place their health at risk, and we will send a strong and clear message that these products have the potential to cause serious harm.”
Websites selling MMS describe the product as a liquid that is 28% sodium chlorite in distilled water. Product directions instruct consumers to mix the sodium chlorite solution with citric acid – such as lemon or lime juice – or another acid before drinking. In many instances, the sodium chlorite is sold with a citric acid “activator.” When the acid is added, the mixture becomes chlorine dioxide, a powerful bleaching agent.
The FDA recently received new reports of people experiencing severe vomiting, severe diarrhea, life-threatening low blood pressure caused by dehydration and acute liver failure after drinking these products. The FDA is not aware of any scientific evidence supporting the safety or effectiveness of MMS products, despite claims that the solution is an antimicrobial, antiviral and antibacterial. The FDA encourages consumers to talk to a health care professional about treating medical conditions or diseases.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA