Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
103707

Baltkrievija: HIV eksprestesti arī Mogiļevas aptiekās
Apskatīt komentārus (0)


20.12.2018


"HIV eksprestesti, izmantojot siekalas, pieejami Mogiļevas apgabala aptiekās" | https://mogilevnews.by/news/13-12-2018-11-53/54311 |
<... Pirms diviem gadiem PVO publicēja oficiālas rekomendācijas, kā veikt paštestēšanos uz HIV. Paštestēšanās ļoti svarīga ir tiem, kas šaubās par savu HIV statusu un kaut kādu iemeslu dēļ negrib vērsties veselības aprūpes iestādēs, lai veiktu analīzes.
HIV eksprestu komplektus "Multi Test", kas paredzēti, lai patstāvīgi veiktu testu, izmantojot siekalas, pārdod Mogiļevā un daudzos rajona centros aptieku tīklā "Farmācija". To cena ir ļoti pieejama. Tā nav liela samaksa par to, lai varētu justies pārliecināts par savu statusu.
Kā likums, neatkarīgi no ražotājkompānijas, eksprestesta standarta komplektā ir visas nepieciešamās komponentes, lai varētu pilnvērtīgi veikt izmeklējumus. Papildus nekas nav jāpērk.
"Paštestēšanās uz HIV – tas ir process, kura laikā cilvēks patstāvīgi ņem savu siekalu paraugu, bet pēc tam veic eksprestestu uz HIV un patstāvīgi interpretē tā rezultātu," skaidroja Mogiļevas apgabala Higiēnas, epidemioloģijasun sabiedrības veselības centra epidemiologi. "Veicot paštestēšanos, nepieciešams precīzi sekot instrukcijas norādēm, kā jāsagatavojas testam, jāapstrādā paraugs un jāveic izpēte. Svarīgi zināt, ka konkrētais eksprestests jāizmanto tikai siekalu izpētei un nav uzskatāms par galīgu. Paštestēšanās pati par sevi nevar nodrošināt HIV diagnozes noteikšanu. Ja, veicot paštestēšanos, rezultāts ir pozitīvs, HIV statusa noteikšanai nepieciešami vēl papildus izmeklējumi."
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA