Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
104563

Brīnišķīgs plāns
Apskatīt komentārus (0)


31.01.2019


Baltkrievija tuvāko divu trīs gadu laikā plāno izskaust C hepatītu, paziņojusi Veselības aizsardzības ministrijas pārstāve Jeļena Bogdana. "Līdz ar vietējās ražošanas attīstību C hepatīta ārstēšanai paredzēto preparātu cena samazinājusies desmit reižu, salīdzinot ar tām shēmām, ko mums piedāvāja ārvalstu zāļu piegādātāji," viņa teica. "Šogad mēs praktiski divas reizes palielinājām pacientu skaitu, ko varēsim ārstēt. Turpmāko divu trīs gadu laikā plānojam valstī pilnībā veikt C hepatīta elimināciju." 
2016. gadā Baltkrievija saņēma oficiālu PVO apstiprinājumu, ka ir izdevies pārtraukt HIV un sifilisa nodošanu no mātes bērnam. Sertifikāts tika apstiprināts 2017. un 2018. gadā. Šogad ir divkārt palielināts to HIV inficēto pacientu skaits, kas saņems ārstēšanu. Ārstniecības līdzekļu pamatlīniju ražo Baltkrievijā. Tagad 74,5% cilvēku, kas dzīvo ar HIV, zina par savu HIV statusu.
Lasīt pilnībā (krievu valodā): https://belta.by/society/view/belarus-za-2-3-goda-planiruet-eliminirovat-peredachu-gepatita-s-334420-2019/
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA