Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
109577

Cilvēks nedrīkst būt viens
Apskatīt komentārus (0)


10.12.2019


Avots (pilns teksts krievu valodā): Life4me+ | "Londonā notiks autorfilmas par cilvēku ar HIV pirmizrāde" | https://life4me.plus/ru/news/kino-o-vich-5735/ |
28. janvārī britu filmu festivāla VAULT ietvaros Londonā notiks filmas "Pirmā reize" pirmizrāde. Šajā filmā stāstīts par jaunu cilvēku, kurš pirmā seksuālā kontakta laikā inficējies ar HIV. Scenārija autors un režisors Nataniels Holls paudis, ka viens no filmas galvenajiem uzdevumiem ir cīņa ar stigmu, kas apņem HIV.
Kā izstāstīja Nataniels, savu diagnozi viņš uzzinājis pirms 17 gadiem, taču nolēma to slēpt no tuviniekiem, kamēr nesāka rakstīt savu debijas lugu "Pirmā reize". 
Pirmoreiz filmu parādīja Lielajā Mančestrā. Tad tās autors pavēstīja, ka uz filmu atsaukušies daudzi cilvēki, kas izstāstījuši viņam par to, kā Nataniela gadījums viņus iedvesmojis mainīt uzskatus par dzīvi.
"Daudzi teica, ka filma esot viņus pamudinājusi dzīvot atklāti un, kas ir pārsteidzoši, tie nav tikai cilvēki, kuri dzīvo ar HIV," atzīmēja Holls. "Mans gadījums viņiem deva vēl vienu svarīgu impulsu un parādīja, cik tas, par ko runāju, ir universāli, jo bailes tikt atraidītam ir tas, ko mēs visi izjūtam."
Kā autors izstāstīja žurnālistiem, sākumā viņš lugu rakstījis, lai "tiktu skaidrībā par sevi" un paziņotu par savu diagnozi ģimenei.
"Tas kaut kādā veidā līdzinājās ģimenes terapijai. Tagad [mani vecāki] mani saprot," teica Holls.
"Viņi mani ļoti atbalsta, un es vienmēr esmu zinājis, ka viss tā arī būs. […] Daži cilvēki tomēr uzdod jautājumu, kāpēc es viņiem neko neesmu stāstījis iepriekš, uz ko atbildu, ka vainīgas ir bailes no stigmas."
Atceroties par to, Nataniels pieņēma lēmumu izmantot savu filmu, lai cīnītos pret diskrimināciju un stigmu, kas apņem HIV.
"Mans galamērķis ir pasaule, kas ir atbrīvota no HIV," viņš norādīja. "Ja mana luga palīdzēs cilvēkiem kaut mazliet tuvoties šādai pasaulei, es būšu ļoti laimīgs."
*****************************
Source: BBC | «First Time play about contracting HIV to get London premiere» | https://www.bbc.com/news/uk-england-manchester-50606315 |
<... A play about one man's experience contracting HIV the first time he had sex is to premiere in London.
Nathaniel Hall, now 33, said he got HIV when he was just 16 and had kept his diagnosis secret from his family until two years ago when he started writing his one-man play First Time.
The show was first performed in Sale, Greater Manchester, before he took it to the Edinburgh Fringe.
He said people have told him it inspired them to change their outlook.
"Lots of people have been saying it's inspired them to live openly and, surprisingly, it's not just people with HIV," he said.
"I had one message from someone stuck in a domestic violence relationship and they were trying to work up the courage to leave.
"My story had given them another push and it showed what I'm talking about is universal, and shame is something that we all feel." ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA