Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
103762

Dekriminalizācijas sākums Baltkrievijā
Apskatīt komentārus (0)


26.12.2018


Baltkrievijas Republikas Nacionālās sapulces pārstāvju palātas deputāti otrajā lasījumā pieņēmuši likumprojektu “Par izmaiņām un papildinājumiem dažos Baltkrievijas Republikas kodeksos”. Tika pieņemts BR KK 157. panta labojums, saskaņā ar kuru cilvēkiem, kuri ir brīdinājuši savus partnerus, nevajadzēs uzņemties kriminālatbildību par to, ka apdraudējuši citus ar HIV infekcijas nodošanu vai inficēšanu ar HIV. Šis pants paredzēja kriminālatbildību pat gadījumos, kad cietušajai pusei nebija nekādu pretenziju pret atbildētāju, bet ieroswināt krimināllietu bija tiesības ārstiem-infektologiem, pie kuriem pēc palīdzības vērsās cilvēki, kas dzīvo ar HIV.
Anatolijs Lešonoks, organizācijas “Cilvēki PLUSS” pārstāvis: “Labojumu pieņemšana ir tikai pirmais solis, lai sasniegtu mūsu mērķi – HIV nodošanas dekriminilizāciju. Saskaņā ar informāciju, kas saņemta no likumprojekta sagatavošanas nodaļas, citi, daudz kardinālāki BR KK 157. panta labojumi nav saņēmuši dažu valsts struktūru atbalstu. Tāpēc ir jāturpina darbs ar šīm valsts struktūrām un sabiedrību kopumā, lai veidotu daudz tolerantāku attieksmi pret HIV pozitīviem cilvēkiem. Taču jau tie labojumi, kas tika atbalstīti, ir visas mūsu komandas panākums!”
Pēc tam, kad likumprojektu būs apstiprinājusi Republikas Padome un Prezidents, un labojumiem būs likumīgs spēks, tie ļaus pārskatīt tiesu spriedumus, kā arī ļaus cilvēkiem plānot savu dzīvi, nepārtraukti nedomājot par Kriminālkodeksā paredzētajiem draudiem. 2017. gadā pēc Baltkrievijas Republikas Kriminālkodeksa 157. panta tika ierosinātas 130 krimināllietas, bet 2018. gada pirmajā pusgadā – 48.
Avots: EWNA
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA