AKTUALITĀTES
   
62940

Francijā trīs pilsētās tiks atvērti kabineti, kur varēs injicēt narkotikas
Apskatīt komentārus (0)


27.12.2015


Raksta oriģināls | "Parīzieši nav novērtējuši ideju atvērt „injicēšanas kabinetus” narkomāniem" | http://www.health-ua.org/news/21040.html |  
Austrālijā, Beļģijā, Holandē un dažās citās valstīs narkotiku atkarīgajiem ir iespēja doties uz injicēšanas kabinetu ar savām narkotikām, kuru daudzumam jābūt minimālam – lai pietiek vienai devai.
Dežūrējošais medpersonāls izsniedz viņiem jaunas vienreiz lietojamas šļirces, žņaugus, spirtu ādas apstrādei, pēc tam kabineta apmeklētāji var mierīgi, nesteidzoties un nebaidoties no policijas, sev ievadīt preparātu.
2015. gadā likumu par injicēšanas kabinetiem apstiprināja abās Francijas parlamenta palātās – jau janvāra pirmajās dienās pirmā šāda medicīniskā iestāde tiks atklāta Parīzes 10. apgabalā. Kabinetam piešķirtas un izremontētas telpas 200 kvadrātmetru platībā kāda parasta dzīvojamā nama pirmajā stāvā. Tamlīdzīgi kabineti 2016. gadā tiks atvērti arī Strasbūrā un Bordo. Šis jaunievedums kabinetu funkcionēšanas sākumā tiks uzskatīts par eksperimentu, bet galīgais lēmums par tamlīdzīgu punktu atvēršanu visā Francijā tiks pieņemts ne agrāk kā pēc sešiem gadiem.

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv