AKTUALITĀTES
   
21476

GSK Latvia publisko pacientu organizācijām sniegto atbalstu
Apskatīt komentārus (0)


21.02.2012


Avots: www.gsk.lv
Šāda veida informāciju uzņēmums nodod atklātībai jau sesto gadu pēc kārtas - sākot jau kopš 2006. gada.
GSK Eiropā pērn ir sniegusi atbalstu 339 pacientu organizācijām gandrīz 3.2 miljonu sterliņu mārciņu lielā apmērā, savukārt Latvijā – 12 pacientu organizācijām vairāk nekā 7 tūkstošu latu apmērā.
Signe Vēliņa, GSK Latvia Ārējo attiecību vadītāja: „Mēs esam patiesi gandarīti, ka arī šajos stingro finansiālo ierobežojumu apstākļos mums ir izdevies saglabāt finansējumu pacientu organizācijām un tādējādi būt tām par stabilu atbalsta sniedzēju. Pacientu organizācijām un farmācijas uzņēmumiem ir kopīgs savstarpējās sadarbības mērķis – slimību profilakse, pacientu izglītošana, savlaicīga slimību diagnostika un sekmīga to ārstēšana.”
Sadarbība ar Latvijas pacientu organizācijām
Pacientu organizācijas nodrošina pacientus ar atbalstu un informāciju, kas viņiem palīdz labāk izprast savu slimību un sadzīvot ar to, kā arī pārstāv viņu viedokli un veicina tās nepieciešamās veselības aprūpes politikas izmaiņas, kam ir būtiska ietekme gan uz viņu pašu, gan viņu aprūpētāju dzīvi. 
Viscaur Eiropā mēs strādājam ar plašu pacientu organizāciju spektru, kurā pārstāvētas dažādas terapijas nozares – onkoloģija, elpceļi, HIV/AIDS u.c.. Mūsu mērķis ir padarīt pacientu balsi dzirdamāku un sekmēt konstruktīvu visu veselības aprūpē iesaistīto pušu viedokļu apmaiņu, jo GSK un pacientu organizācijas vieno kopēja vīzija – uzlabota pieejamība efektīvai terapijai un aprūpei.
GSK un pacientu grupām ir kopīgs viedoklis, ka veselības aprūpes sistēmām, pirmkārt un galvenokārt, ir jābūt fokusētām uz slimību ārstēšanu un kontroli nevis izmaksu pārvaldību. Un tās ir vienisprātis, ka pacientiem ir jānodrošina inovatīvu un kvalitatīvu medikamentu pieejamība, kā arī informācija par konkrēto slimību.
Sadarbojoties ar pacientu grupām, mēs ievērojam nelokāmus caurskatāmības un ētikas standartus. Šīs sadarbības pamatprincipi ir savstarpēja uzticēšanās un cieņa. Mēs veidojam šīs attiecības, ieguldot to ilgtspējā un efektivitātē, proti, veicinot pašu pacientu organizāciju uzticamību un neatkarību.
HIV/AIDS organizācijām sniegtais finansējums:
1. Biedrībai ‘’Atbalsta grupa Inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem – AGIHAS’’
Biedrība ‘’Atbalsta grupa Inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem – AGIHAS’’ darbojas, lai aizstāvētu savu biedru intereses, kā arī pārstāv visu pacientu, kuri cieš no HIV un AIDS, intereses. GSK sadarbojas ar AGIHAS kopš 1998. gada. 2011. gadā mēs sniedzām finansiālu atbalstu AGIHAS ziedojuma veidā 1 200 Ls apmērā par 2012. gadu. Mūsu atbalsts veido aptuveni 15,24% no AGIHAS gada kopējiem ienākumiem.
5. Apvienībai HIV.LV
Apvienības HIV.LV sastāvā ir 7 organizācijas, 20 privātpersonas, kā arī 23 atbalstītāju bez biedra juridiskā statusa un 3 partnerorganizācijas. GSK sadarbojas ar Apvienību HIV.LV kopš 2008. gada. 2011 gadā mēs sniedzām finansiālu atbalstu Apvienībai HIV.LV 1185,5 Ls apmērā treniņam ‘’Izdegšanas sindroms un spējas to vadīt’’ un vortāla uzturēšanai 2012. gadā. Mūsu finansējums veido aptuveni 19,87% no Apvienības HIV.LV gada kopējiem ienākumiem.
9. Biedrībai ‘’DIA+LOGS’’
Biedrība ‘’DIA+LOGS” ir atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS. Tās mērķis ir sniegt psiholoģisku, emocionālu un sociālu atbalstu visiem HIV/AIDS skartajiem, kā arī sekmēt HIV inficēto un AIDS slimnieku integrāciju sabiedrībā, veicinot personas pašnoteikšanos, un iestājoties pret šo cilvēku diskrimināciju. GSK sadarbojas ar ‘’DIA+LOGS” kopš 2003. gada. 2011. gadā mēs sniedzām atbalstu ‘’DIA+LOGS’’ 400 Ls apmērā projektam ‘’HIV infekcija ģimenes ārsta praksē’’. Mūsu finansējums veido aptuveni 0,47% no ‘’DIA+LOGS’’ gada kopējiem ienākumiem.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv