Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
104950

Izglīto skolniekus
Apskatīt komentārus (0)


17.02.2019


Avots: Lazdonas pamatskola | http://lazdonaspamatskola.mozello.lv/jaunumi/params/post/1719006/veselibas-nedela |
Veselības nedēļa Lazdonas pamatskolā iesākās ar izglītojoši interaktīvām nodarbībām 8.-9. klašu skolēniem. Biedrības “Papardes zieds” lektori skolēniem vadīja nodarbību, kurā skaidroja par STI-seksuāli transmisīvām infekcijām. Nodarbībā jaunieši tika informēti par risku, seksuālo attiecību laikā inficēties ar seksuāli transmisīvajām infekcijām. Ar jauniešiem tika  pārrunāts, kādas metodes palīdz izvairīties no STI (t.sk. HIV/AIDS) un nevēlamas grūtniecības, kādi ir biežākie STI simptomi un ko darīt, ja tādi parādās. Jaunieši uzdeva sev interesējošos jautājumus un guva atbildes.
5.-7.klašu skolēni papildināja savas zināšanas par pubertātes jautājumiem.  Nodarbība norisinājās atsevišķi zēniem un meitenēm. Tika runāts par psiholoģiskajām un fizioloģiskajām pārmaiņām kas notiek pubertātes laikā. Īpaša uzmanība tika pievērsta jautājumam, kā saprasties ar vecākiem un pretējo dzimumu. Gan meitenes, gan puiši varēja uzdot jautājumus par ķermeņa attīstību, menstruālo ciklu, pollūcijām, erekciju un citiem jautājumiem, uz kuriem nodarbību vadītāji pēc nodarbības sniedza individuālas konsultācijas. Dienas noslēgumā vēlreiz uz nodarbību tika aicināti 8.-9.klašu skolēni, kur diskutēja par atkarību tēmu. Jaunieši dalījās ar saviem priekšstatiem un zināšanām par atkarību un narkotiskajām vielām, iespējamiem atkarības vielu lietošanas uzsākšanas cēloņiem, tika attīstīta kritiskās domāšanas prasme. Tika veidota izpratne par psiho aktīvo vielu lietošanu, uzvedības izmaiņām atkarībā no vielu lietošanas un ar to saistītajiem dažādiem riskiem. Skolēni  apzinājās sevī resursus, lai mazinātu risku kļūt atkarīgam.
Tā kā veselība nav iedomājama bez fiziskām aktivitātēm, 14. februārī skolēni devās uz Rēķu kalnu, kur ar sārtiem vaigiem un smaidu sejā varēja slēpot ar slaloma slēpēm, braukt ar snowborda dēli un izbaudīt nobraucienus ar “tubingu”. Visas dienas garumā gaisā virmoja bērnu smiekli un aizraujoši stāsti, par izjūtām sportojot un padomiem, kā veikt nobraucienus, lai ir jautri. 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA