Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
66702

Iznīcināsim vīrusu hepatītus visā pasaulē!
Apskatīt komentārus (0)


29.05.2016


Pasaules veselības organizācijas asamblejas – PVO augstākās lēmējinstitūcijas - 69. apspriedes laikā delegāti pieņēma „Globālu stratēģiju pret vīrusu hepatītiem”. Stratēģijas galvenais mērķis – līdz 2030. gadam visā pasaulē pilnībā izskaust B un C hepatītus. Dokumentā ir arī iekļauta virkne vīrusu hepatītu profilakses pasākumu un ārstēšanas uzdevumu. Tos izpildot, nāves gadījumu skaits, ko izraisījuši vīrusu hepatīti, samazināsies par 65%, bet ārstēto skaits pieaugs līdz 80%. Tādējādi līdz 2030. gadam visā pasaulēs tiks izglābtas vairāk nekā 7 miljoni dzīvību.
Vīrusu hepatīti katru gadu paņem 1,4 miljonus cilvēku dzīvību – vairāk nekā HIV infekcija un malārija, kā arī ir vieni no galvenajiem aknu cirozes un vēža izraisītājiem. Pateicoties vakcīnām un efektīviem preparātiem, kas paredzēti B hepatīta terapijai, kā arī preparātiem, ar kuriem var izārstēt no C hepatīta, mērķi, kas ierakstīti stratēģijā, ir pilnībā sasniedzami.
Ekspertus satrauc fakts, ka uz 2016. gada februāri tikai 36 valstis - PVO dalībnieces varēja palepoties ar valstu nacionālajiem plāniem vīrusu hepatītu apkarošanai. Vēl 33 valstīs šādi plāni iz izstrādes stadijā. Tas nozīmē, ka 125 valstīm - PVO dalībniecēm nav nacionālās stretēģijas cīņai ar šīm bīstamajām infekcijām.
Lai vīrusu hepatītu problēmai pievērstu sabiedrības un politiķu uzmanību, 2016. gada 28. jūlijā, Pasaules hepatīta dienā, Starptautiska alianse cīņai pret hepatītu uzsāk kampaņu NoHep – pirmo globālo kustību ar mērķi palīdzēt visām pasaules valstīm līdz 2030. gadam izskaust vīrusu hepatītus.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA