Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
26475

Jaunumi par C hepatītu
Apskatīt komentārus (0)


17.09.2012


Ir izgudrota vakcīna pret C hepatītu un izmēģināta uz pērtiķiem
Zinātnieki no Masačūsetas universitātes Medicīnas skolas un Teksasas bioķīmisko pētījumu institūta (ASV) ir izmēģinājuši uz dzīvnieku modeļa svaigi izstrādātas monoklonālās antivielas, kas aizkavē saslimšanu ar vīrusu hepatītu C, kuram mediķu un slimnieku vidū ir „maigā slepkavas” reputācija un kurš noved upurus līdz nāvei no cirozes vai aknu vēža.
Izmēģinājumi ar cilvēka antivielām pret HCV vīrusu tika veikti ar „mūsu tuvākajiem radiniekiem” – šimpanzes pērtiķiem. Tas saistīts ar to, ka šimpanzes ir vienīgās būtnes uz planētas (izņemot saprātīgo cilvēku), ko apdraud C hepatīta vīruss. Jau agrāk tika konstatēts, ka monoklonālā antiviela, ko sauc par HCV1, bloķē vīrusa spēju inficēt cilvēka aknu šūnas in-vitro to laboratorijas kultūrā. Speciālisti no Teksasas „Biomeda” cer, ka ar lielu, darbībā izmēģinātu, antivielu devu palīdzību varēs pasargāt no inficēšanās ar C hepatītu aknas, kas tiek pārstādītas no donora pacientam, kuram nepieciešams vesels orgāns, bet kura asinsritē ir vīruss. Ar vienu vakcīnu šajā gadījumā iztikt nevarēs, mediķi ir ķērušies pie pārdomām par pretvīrusu preparātu kokteili, kura sastāvā būtu HCV1.
Tieši tādā lomā jauno antivielu redz Masačūsetas mediķi. ASV katru gadu aknu pārstādīšana tiek rekomendēta apmēram trim tūkstošiem pacientu ar hronisku C hepatīta formu, kuru aknu sabrukšana ir aizgājusi pārāk tālu. Pārstādītais orgāns drīz vien no jauna inficējas, un 20% pacientu piecus gadus pēc operācijas tiek diagnosticēta aknu ciroze. Monoklonālā antiviela HCV1, piestiprinoties pie C hepatīta vīrusa apvalka, traucē tam iekļūt veselajās aknu šūnās.
Pavisam pasaulē no C hepatīta cieš apmēram 170 miljonu cilvēku. ASV veselības aizsardzības orgāni rekomendē ikvienam cilvēkam, kurš ir dzimis 1945. – 65. gados pārbaudīties uz vīrusu hepatītu.
*************************************************************************
Farmaceitiskā kompānija Bristol-Myers Squibb ir pārtraukusi preparāta pret C hepatītu izstrādāšanu pēc klīnisko pētījumu dalībnieka nāves
Amerikāņu farmācijas gigants Bristol-Myers Squibb (BMS) ir pārtraucis visus darbus pie perspektīva preparāta pret C hepatītu pēc tam, kad zāļu klīnisko pētījumu norises laikā deviņi dalībnieki tika hospitalizēti, bet viens nomira.
Kā tika ziņots kompānijā, šajā laikā jau atradās klīnisko pētījumu otrajā fāzē, kuri turpinājās un tika apturēti 1. augustā viena pacienta krasas veselības stāvokļa pasliktināšanās dēļ. Vēlāk šis cilvēks nomira no sirds nepietiekamības.
Kopumā tika hospitalizēti deviņi pētījuma dalībnieki, kuriem radās sarežģījumi ar sirdi un nieru intoksikācija. Divi no viņiem vēl joprojām paliek slimnīcā.
Neskatoties uz to, ka netika pierādīta saistība starp radušamies sarežģījumiem un BMS 986094 lietošanu, kompānija tomēr pieņēma lēmumu pilnīgi atteikties no šā preparāta tālākas izstrādāšanas.
Turpinās visu BMS-986094 klīnisko pētījumu dalībnieku veselības stāvokļa rūpīga novērošana, uzsvērts kompānijas preses relīzē.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA