AKTUALITĀTES
   
107216

Kādā vārdā to nosaukt?
Apskatīt komentārus (0)


13.07.2019


Interesanto rakstu pilnā apjomā lasiet krievu valodā: РИА Новости | «Половина новых лекарств оказалась не лучше старых, выяснили ученые» | https://ria.ru/20190711/1556421150.html  |
Puse jauno “efektīvo” zāļu neizrādījās labākas par vecajiem preparātiem 
Aptuveni puse “inovatīvo” zāļu, kas tagad parādījušās aptiekāsm izrādās, nav ne ar ko labākas par vecajiem preparātiem, ko tās nomaina pārdošanā. Par to ziņo RIA Novosti, atsaucoties uz vācu zinātnieku jaunākajiem pētījumiem. 
Kā atzīmēts, katru gadu uz aptieku letēm parādās populāru zāļu jaunās versijas, kurām tiek piedēvēta paaugstināta efektivitāte, taču vienlaikus šo zāļu cena nemainās vai kļuvusi lielāka. Tiek uzskatīts, ka šāda shēma palīdz lielajiem zāļu ražotājiem saglabāt tiesības uz to zāļu “licencētu” ražošanu, kuru patents drīz beigsies. 
Zinātnieki kā piemēru min insulīnu, kura ražotāji nepārtraukti rada jaunus, pieļaujams, uzlabotus šī hormona variantus. Turklāt pēdējo piecpadsmit gadu laikā dažām insulīna markām cena pieaugusi sešas reizes, bet vairākiem citiem preparātiem, piemēram, zālēm, kas paredzētas ar HIV inficētajiem, cena pieaugusi pat vairākkārt.
Kā noskaidrots, pēdējo astoņu gadu laikā parādījušies divi simti preparātu, kas izturējuši pārbaudes un atzīti par pilnīgi drošiem pacientu veselībai. Taču šo preparātu efektivitātes pārbaudes rezultāti izrādījušies satraucoši. Izrādījās, ka ievērojami efektīvāki, nekā to priekšteči, ir tikai ceturtā daļa jauno preparātu. Vēl 16% bija tikai mazliet labāki par vecajām zālēm, bet pārējie 58% - ne ar ko nebija pārāki par tām. Turklāt daudzi preparāti balstās uz vienu un to pašu darbības mehānismu.
Farmācijas kompāniju šādas darbības sistēmas dēļ progress daudzās medicīnas jomās faktiski ir apstājies. Piemēram, psihiatrijā un diabēta ārstēšanā tikai 6% un 17% jauno zāļu izrādījušās efektīvākas nekā iepriekšējās paaudzes zāles.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv