Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
78740

Ko rakstīja portālos
Apskatīt komentārus (0)


20.05.2017


«Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?» | Renārs Putniņš, neiroķirurgs | http://www.pietiek.com/raksti/vienaldzibas_gads_veselibas_aprupe_vai_mums_ir_vajadziga_tada_ministre |
Par zināmu vienaldzību liecina arī tas, ka ilgstoši Veselības ministrijā atvilktnē nogulējušais infekcijas slimību ierobežošanas plāns dienasgaismā parādījās, diezgan lielā mērā pateicoties Saeimas deputātu regulāri izdarītam spiedienam uz ministri.
Jāatzīst, ka situācija pašlaik ir ļoti nopietna - Latvijā faktiski ir HIV epidēmija. To nevajadzētu slēpt, jo sabiedrība ir pietiekami nobriedusi, lai zinātu patiesību un līdz ar to spētu izvēlēties arī pareizos instrumentus situācijas atrisināšanai.
************
«Latvijā ir vieni no augstākajiem HIV UN AIDS izplatības saslimstības rādītājiem ES» | http://bnn.lv/latvija-ir-vieni-augstakajiem-hiv-aids-izplatibas-saslimstibas-raditajiem-es-227829 |
************
|http://jauns.lv/raksts/veseliba/241914-situacija-hiv-un-aids-joma-latvija-ir-arkarteja-vers-uzmanibu-uz-trucigo-seksa-kulturu-valsti |
Šodien preses konferences laikā ar klusuma brīdi tika pieminēti AIDS mirušie. Turklāt pēc preses konferencē notika AIDS mirušo piemiņai veltīts svinīgs piemiņas brīdis, kā arī par piemiņu viņiem tika izveidota ziedu dobe Infektoloģijas centra teritorijā.
Lai realizētu pasākumus HIV infekcijas, seksuālās transmisijas infekciju, B un C hepatīta izplatības mazināšanai, tostarp papildus profilaktiskos, ārstnieciskos, atbalsta un izvērtēšanas pasākumus, iepriekšminētā VM plāna realizācijai kopumā no 2018.gada līdz 2020.gadam nepieciešams papildu valsts budžeta finansējums 74 732 393 eiro apmērā, tostarp veselības nozarei 74 367 750 eiro un tieslietu nozarei 364 643 eiro.
************
Stāda ziedus HIV un AIDS slimnieku piemiņai | http://nra.lv/foto/latvija/6777-stada-ziedus-hiv-un-aids-slimnieku-pieminai.htm |
************
NRA: http://nra.lv/veseliba/210160-hiv-un-aids-joma-jaizsludina-arkartas-situacija-uzskata-biedriba.htm | 
Biedrības «Dia+Logs» valdes priekšsēdētāja Ruta Kaupe teica, ka dienā, kad pieminam HIV inficētos, būtiski atcerēties arī nogurdinošo un sarežģīto «neredzamās frontes» strādājošo darbu. Šie cilvēki parasti netiek pieminēti, bet tieši viņi strādā ciešā saskarsmē ar HIV inficēto riska grupām, norādīja Kaupe.
Pēc viņas domām, šie cilvēki netiek pietiekoši novērtēti, kaut arī tieši viņi ir HIV inficētā un ārsta starpnieks. Tieši šie cilvēki rūpējas par to, lai inficētie nonāktu pie testu veikšanas un neizplatītu infekciju tālāk, uzsvēra Kaupe.
************
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA