AKTUALITĀTES
   
103381

Glāsts - par nozīmīgu ieguldījumu
Apskatīt komentārus (0)


29.11.2018


Avots: NRA.lv | Inga Paparde | «Labdarības koncerts "AIDS" pacientu atbalstam» | https://nra.lv/veseliba/265312-labdaribas-koncerts-aids-pacientu-atbalstam.htm |
Pagājušā gada laikā Latvijā pirmreizēji tika reģistrēti 393 jauni HIV saslimšanas gadījumi. Šogad pirmajos sešos mēnešos reģistrēti jau 129 jauni inficēšanās gadījumi.
Latvijā no tā sauktajiem pirmreizēji reģistrētajiem pacientiem lielākā daļa ir vecumā no 25 līdz 45 gadiem - gan sievietes, gan vīrieši, no kuriem vairāk nekā puse ir inficējušies heteroseksuālās attiecībās. Tas nozīmē, ka par HIV pacientu var kļūt jebkurš cilvēks - bez atkarībām, strādājošs, ar vienu seksuālo partneri. No šāgada oktobra valsts ir atcēlusi ierobežojumus antivīrusu terapijas piešķiršanā HIV pacientiem, un tas ir ļoti būtiski, jo agrīni uzsāktā terapija ir ļoti svarīga ne tikai esošo pacientu sekmīgā ārstēšanā, bet arī HIV izplatības mazināšanā. Diemžēl ar katru gadu Latvijā pieaug arī HIV pozitīvām mātēm dzimušo bērnu skaits. Pretēji izplatītajiem mītiem un pieņēmumiem šīs sievietes daudzos gadījumos nebūt nav intravenozo narkotiku lietotājas vai seksuālo pakalpojumu sniedzējas. Latvijā ir lielākais HIV inficēto bērnu skaits Eiropas Savienībā - pašlaik uzskaitē ir 66 HIV pozitīvi bērni, trīs no tiem inficējās pērn, taču arī šis gads nav izņēmums - reģistrēti jau divi bērni ar HIV. Arī šogad būs biedrības Agihas organizēts labdarības koncerts Es, tu, viņš, viņa, mēs... Vai līdzās?, kas notiks 1. decembrī pulksten 18.30 Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā Rīgā. Koncerta ietvaros tiks pasniegta balva Glāsts - par nozīmīgu ieguldījumu HIV infekcijas izplatīšanas ierobežošanā. Autore tēlniece Olga Šilova.

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv