Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
103763

Latvijas Zāļu Paralēlā Importa Asociācija neapmierināta
Apskatīt komentārus (0)


21.12.2018


Avots: NRA.lv | Pilns raksts «Asociācija: Kļūdas e-veselībā kavē iespēju iegādāties lētākas valsts kompensētās zāles» | https://nra.lv/latvija/266917-asociacija-kludas-e-veseliba-kave-iespeju-iegadaties-letakas-valsts-kompensetas-zales.htm
Uzziņai: "paralēlo" antiretrovīrusu medikamentu HIV infekcijas ārstēšanai cenas ir zemākas nekā referentajiem tikai par 1 centu (izņemot vienu, kurš ir lētaks par € 2,20).
<... Latvijas Zāļu Paralēlā Importa Asociācija (Asociācija) informē, ka e-veselībā nenovērstu kļūdu dēļ ilgstoši pacientiem netiek nodrošināta iespēja iegādāties lētākus paralēli importētos un paralēli izplatītos (PI) medikamentus, kas ir iekļauti valsts apmaksāto kompensējamo zāļu sarakstā (KZS), jo e-veselības sistēmā tie nav pieejami. Lai informētu par esošo situāciju un aicinātu izvērtēt un novērst tās izraisītās sekas, Asociācija nosūtījusi situācijas skaidrojumu Veselības ministrijai, Konkurences padomei, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai un Valsts kontrolei.
Aptiekām NVD e-veselības sistēmā nenodrošina iespēju izsniegt lētākās PI kompensējamās zāles. Asociācijas biedri vairākkārt ir vērsušies Nacionālajā veselības dienestā (NVD) un Veselības inspekcijā (VI) ar lūgumu novērst iepriekš minēto kļūdu e-veselības sistēmā. Tomēr gandrīz gadu risinājumi netiek rasti. Rezultātā aptiekas šīs zāles neiegādājas no komersanta, kas savukārt komersantam rada būtiskus finansiālus zaudējumus.
“Šāda situācija rada tīšu kaitējumu PI zāļu izplatīšanai, radot labvēlīgus nosacījumus references zāļu izplatītājiem. Minēto apstākļu rezultātā veidojas situācija, ka komersanti nav motivēti reģistrēt PI, it īpaši KZS iekļautas zāles. Tas nozīmē, ka tirgū prognozējams monopols un konkurences trūkums, kas savukārt nozīmē, ka nākotnē nebūs ekonomisku rīku cenu pazemināšanas veicināšanai,” norāda Asociācijas valdes priekšsēdētāja Indra Valeine.
Asociācija vērš uzmanību, ka situācijā, kad jaunākās paaudzes zāles tādās būtiskās veselības aprūpes nozarēs, kā piemēram, kardioloģija, endokrinoloģija, onkoloģija utt., ir reģistrētas Eiropas centralizētā reģistrācijas procedūrā un ir iekļautas KZS, atbildīgās iestādes rīkojas tā, lai komersantam nav ekonomiski izdevīgi reģistrēt PI kompensējamās zāles. Asociācijas ieskatā valsts iestādes rīkojas neekonomiski un tas ir tuvredzīgs skatījums nākotnē. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA