Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
112240

Līdz vakcīnai joprojām tālu
Apskatīt komentārus (0)


23.05.2020


<... 18. maijā tika atzīmēta HIV vakcīnas diena, raksta* Dr. Karls Difenbahs un Dr. Entonijs Fauči no Starptautiskās AIDS biedrības (IAS). Speciālisti atgādināja par milzīgo darbu, ko visā pasaulē veic zinātnieki, lai izstrādātu terapeitisko un profilaktisko vakcīnu, kā arī novērtēja katra pētījuma izredzes.
“Mēs novērtējam tūkstošiem pētījumu dalībnieku un pētījumu grupu centienus. [...] Tāpat esam pateicīgi zinātniekiem, kuri veltījuši gadus, lai radītu instrumentus un tehnoloģijas globālās HIV epidēmijas uzveikšanai. HIV vakcīnas dienā mums jāatzīst, ka HIV vakcīnu izpētes joma strauji tuvojas izšķirošajam punktam,” atzīmē autori.
Tikmēr, kā viņi norāda, neraugoties uz nozīmīgiem sasniegumiem, pēdējā desmitgadē veiktie pētījumi nav vainagojušies ar panākumiem: “droša un efektīva HIV vakcīna ir izslīdējusi no rokām”.
Ņemot to vērā, eksperti ir pārliecināti, ka nepieciešams pienācīgi novērtēt pašreizējo stāvokli pētniecības jomā un veikt nepieciešamās korekcijas, lai palīdzētu pēc iespējas ātrāk sasniegt mērķi.
Pārdomājot HIV vakcīnas izpētes statusu, būtu neapdomīgi nepieminēt globālo pandēmiju, ko izraisījis SARS-CoV-2. Tāpat kā HIV gadījumā, ir svarīgi izstrādāt vienotu atbildi uz COVID-19 epidēmiju un ieskicēt efektīvu pret SARS-CoV-2 vakcīnu meklēšanu, kas ir saistītas ar HIV vakcīnu izstrādi. Jau izpētītās vakcinācijas noteikti palīdzēs cīņā pret jauno pandēmiju.
Balstoties uz to, autori atzīmē, ka ASV Nacionālais alerģijas un infekcijas slimību institūts (NIAID) HIV vakcinācijas izpratnes dienas ietvaros paziņojis, ka droša un efektīva HIV un COVID-19 vakcīnu atrašana ir viņa galvenā prioritāte.
Ņemot vērā problēmas, ar kurām mūsdienās saskaras HIV bioloģijas pētnieki, - sekvenču globālo daudzveidību, vīrusa genoma integrāciju šūnās un asimptomātiskās infekcijas perioda ilgumu, kā arī faktu, ka līdz šim ar standarta terapijas metodēm nav izārstēts neviens cilvēks, daudzi atzīst, ka vakcīnai jāizraisa tāda reakcija, kas principiāli atšķiras no imūnās reakcijas uz dabisku infekciju. ...>
*************************
* Source: Carl W Dieffenbach & Anthony S Fauci | «The search for an HIV vaccine, the journey continues»| https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/jia2.25506 |
<... As we commemorate HIV Vaccine Awareness Day, we honour the thousands of study participants and the research teams that have played essential roles in the completed and ongoing vaccine clinical trials. We also recognize the scientists who have spent years dedicated to creating the tools and technologies to end the global HIV epidemic. On this Vaccine Awareness Day, we must acknowledge that the HIV vaccine research field is quickly approaching a critical crossroads. This past decade has been spent launching improved vaccine concepts and immune‐based strategies into trials. Despite these advances, a safe and durably effective HIV vaccine has eluded us. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA