Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
79346

LNT: Nodokļu maksātāji atšķirību vēl nejutīšot
Apskatīt komentārus (0)


15.06.2017


LNT ziņu sižets: «Palielinot strādājošo obligātās sociālās iemaksas par vienu procentpunktu un palielinot valsts budžeta deficītu, veselības aprūpes nozarei nākamgad paredzēts papildus iegūt ap 190 miljoniem eiro.»
80 miljonus eiro, ko iegūs paaugstinot strādājošo sociālās iemaksas, Veselības ministrija grib novirzīt mediķu atalgojuma palielināšanai. Savukārt 110 miljonus eiro būs jāaizņemas, to iepriekš saskaņojot ar Eiropas Komisiju. Šos līdzekļus paredzēts izmantot, lai samazinātu rindas uz medicīnas aprūpes pakalpojumiem.
Pilns līdzšinējais valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu grozs no nākamā gada būs pieejams tikai tiem, kuri maksā sociālo nodokli, kā arī bērniem, pilna laika studentiem, pensionāriem un invalīdiem.
Tas mērķis ir, lai mēs nākamā gada laikā arī tiem, kas ir maksātāji, parādām to ieguvumu – laicīgu tikšanu pie ārsta, īsākas rindas, pārskatāmāku sistēmu, vienlaikus jo mēs turpinām strādāt pie šiem iekšējiem darbiem, sistēmas uzlabošanas.
Savukārt darbaspējīgajiem sociālā nodokļa nemaksātājiem, lai saņemtu valsts apmaksātus veselības pakalpojumus, no nākamā gada būs jāveic veselības apdrošināšanas līdzmaksājums. Ministre pieļauj, ka tie varētu būt aptuveni 10 eiro mēnesī. Pretējā gadījumā šiem cilvēkiem daudzi valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi pieejami nebūs.
Veselības ministre Anda Čakša: Jaunās veselības aprūpes finansēšanas sistēmas ieviešanu visvairāk izjutīs nodokļu nemaksātāji. Viņa atzina, ka, ieviešot jauno finansēšanas sistēmu, jau 1. janvārī iedzīvotāji, kuri veic sociālās iemaksas, visticamāk, atšķirību no pašreizējās situācijas nejutīšot. "Latvijas veselības aprūpe ir tik dziļā krīzē, ka, lai pateiktu, ka no rītdienas viss būs labi, nav iespējams," atzina Čakša.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA