Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
68042

Mazāk, tomēr 3. vietā ES
Apskatīt komentārus (0)


08.08.2016


Šā gada janvārī - jūlijā Latvijā reģistrēti 311 jauni tuberkulozes gadījumi, kas ir par 63 gadījumiem mazāk nekā 2015. gadā šajā laika posmā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģiskās novērošanas dati.
No saslimušajiem divi ir pusaudži un desmit ir pusaudža vecumu vēl nesasnieguši bērni, kas savukārt ir par 7 mazāk nekā šajā periodā aizvadītajā gadā.
Reģistrēto multirezistentās tuberkulozes gadījumu skaits ir nemainīgs - 34 gadījumi šogad pret 35 pagājušogad.
********************* 
NRA.lv: «Ievērojami samazinājusies saslimstība ar tuberkulozi»
Multirezistentā tuberkuloze ir nejūtīga pret diviem visefektīvākajiem prettuberkulozes medikamentiem. Tuberkulozes baciļu nejūtība pret zālēm var attīstīties, neregulāri lietojot zāles un nepabeidzot ārstēšanās kursu. Tādējādi slimība progresē un kļūst grūti ārstējama vai neārstējama.
Kā ziņots, pērn Latvijā sasniegta zemākā reģistrētā saslimstība ar tuberkulozi kopš 1993.gada. Kopumā 2015.gadā Latvijā reģistrēts 621 jauns tuberkulozes gadījums. Tomēr SPKC atzīmē, ka tuberkuloze vēl aizvien ir bieži sastopama infekcijas slimība un Latvija reģistrēto tuberkulozes gadījumu ziņā ieņem trešo vietu Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vidū uzreiz aiz Rumānijas un Lietuvas.
Speciālisti uzsver, ka tuberkulozes simptomi bieži var būt nemanāmi, tāpēc nepieciešams rūpīgi sekot līdzi savai veselībai un veikt profilaktiskās veselības pārbaudes pie ģimenes ārsta reizi gadā, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt plaušu rentgenoloģisko izmeklēšanu.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA