Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
25301

Mūsu prasības ir vienkāršas, saprotamas gan ierēdņiem, gan slimniekiem. Mūsu prasības ir arī izpildāmas
Apskatīt komentārus (0)


27.07.2012


Nr. 4/6.1- 377
2012. gada 27. jūlijs
Latvijas Republikas Veselības ministrijai
Nacionālajam Veselības dienestam
Slimību Profilakses un kontroles centram
SIA “Roche Latvija”
SIA “Merck Sharp&Dohme Latvija”
Biedrība "Apvienība HIV.LV" 2012. gada 27. jūlijā rīko protesta akciju “C hepatīta ārstēšana mēnesī maksā vairāk nekā cilvēka dzīve!” ar mērķi panākt, ka C hepatīta ārstēšana kļūst pieejama visiem, kam tā nepieciešama.
Mūsu prasības ir vienkāršas, saprotamas gan ierēdņiem, gan slimniekiem. Mūsu prasības ir arī izpildāmas, jo ekonomiskā krīze tāču ir pārvarēta!
Mēs prasām:
VESELĪBAS MINISTRIJAI -
Izpildīt Latvijas Ministru kabineta 2009. gada 12. februāra Rīkojumu Nr.99 un sākt īstenot valdības akceptēto Zāļu iegādes kompensācijas sistēmas (ZIKS) attīstības koncepciju, nekāvējoties piešķirot ZIKS papildus vismaz 20 miljonu latu.
NACIONĀLAJAM VESELĪBAS DIENESTAM -
Atgriezties pie Ministru kabineta noteikumu Nr.899 "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība" 4. punkta 2006. gada redakcijas, atjaunojot četras kompensācijas kategorijas, un nosakot, ka diagnoze "Hronisks vīrushepatīts" attiecināma uz II kategoriju ar kompensāciju 90% apmērā, jo bez attiecīgo zāļu lietošanas ir apgrūtināta pacienta ar C hepatītu dzīvības funkciju uzturēšana un tas ar laiku izraisa smagu invaliditāti.
SLIMĪBU PROFILAKSES UN KONTROLES CENTRAM -
Izveidot pilnvertīgu C hepatīta pacientu registru vai skaidru sistēmu šo pacientu uzskaitē, novērošanā, ārstēšanā, lai varētu novērtēt ārstēšanas ekonomisko efektivitāti un iegūt ticamus statistikas datus par pacientu skaitu, kas sākuši, vai pārtraukuši, vai veiksmīgi beiguši ārstēšanos.
FARMĀCIJAS KOMPĀNIJĀM -
Samazināt pegilēto interferonu plus ribavirīna ārstēšanas shēmu izmaksas līdz 2000 dolāru (1100 latiem) par 48 nedēļu ārstēšanas kursu.
Biedrības “Apvienība HIV.LV”
Valdes priekšsēdētājs                                                                                       
A.  Molokovskis
Molokovskis, (+371) 26062077   
apvieniba@apvienibahiv.lv    
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA