Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
109724

No Krāslavas vidusskolas
Apskatīt komentārus (0)


20.12.2019


Avots: Krāslavas Vēstis | «MŪSDIENĪGA UN RADOŠA IZGLĪTĪBA VESELĪBAS KONTEKSTĀ« | Informāciju sagatavoja Galina Mikulāne | http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article//musdieniga-un-radosa-izglitiba-veselibas-konteksta.html | Fotogalerija http://www.kraslavasvestis.lv/galerija/foto/album/musdieniga-un-radosa-izglitiba-veselibas-konteksta.html |
Apgūstot jauno kompetenču pieeju izglītībā, Varavīksnes vidusskolas pedagogi aktīvi sadarbojas un organizē par veselīgu dzīvesveidu izglītojošas aktivitātes, jo mūsdienu bērni un jaunieši saņem daudz informācijas, taču ne vienmēr prot pielietot šīs zināšanas praksē, jo viņiem trūkst tādu prasmju. Viens no skolas mērķiem - nodrošināt mūsdienīgu un radošu izglītību veselības kontekstā. Krāslavas Varavīksnes vidusskolā šo uzdevumu palīdz realizēt arī ārpusstundu pasākumi.
Pirmajā decembra nedēļā pēc vecāko klašu audzēkņu iniciatīvas skolā tiek organizēta tradicionālā Veselības nedēļa. Par tās norisi pastāstīja bioloģijas skolotāja Jeva Bojarčuka. Dažādās stundās skolēni gūst vispusīgas zināšanas un prasmes, bet šīs priekšmetu nedēļas pasākumi dod iespēju izmantot tās, organizējot aktivitātēs jaunāko klašu audzēkņiem.
1.decembrī tiek atzīmēta Pasaules AIDS diena, tāpēc skolā norisinājās akcija „Sarkanā lentīte”, jo tā simbolizē sapratni, līdzcietību un morālu atbalstu tiem, kuri cieš no HIV/AIDS. HIV infekcijas izplatība ir aktuāla problēma jauniešu veselības jomā gan visā pasaulē, gan Latvijā. 2018. gadā kopējais HIV reģistrēto gadījumu skaits Latvijā ir 7669. Tika konstatēti 326 jauni HIV gadījumi. Mūsu valsts HIV gadījumu skaita ziņā, attiecinot pret iedzīvotāju skaitu, ieņem pirmo vietu Eiropas Savienībā. Tāpēc galvenie Veselības nedēļas pasākumu īstenotāji – 12. klases jaunieši - organizēja skolā vairākas aktivitātes par šo aktuālo tēmu (testēšana 8.-9. kl. „HIV-mīts vai patiesība”, konkurss „HIV nešķiro - tas attiecas arī uz tevi!”, konkurss 8.-9. kl. „Sargā sevi un esi tolerants pret citiem”, kurā piedalījās 37 pusaudži), skolēni noformēja plakātus „Nevajag baidīties - vajag zināt”, sarīkoja zibakciju „Mēs pret AIDS”.
Vidusskolēni, kam ir autoritāte jaunāko klašu skolnieku vidū, novadīja sākumklasēs Veselības stundas: „Ābolu un piena priekšrocības” (1.kl.), „Imunitāte” (2.kl.), „Mana veselība” (3.-4. kl.).
Pirmais solis uz atkarību, ko var spert skolēni, tā ir smēķēšana, tāpēc 6.-9.kl. norisinājās nodarbības, kurās tika akcentēts elektronisko cigarešu kaitīgums.  
Veselības nedēļas laikā Varavīksnes vidusskolas skolēni izdarīja daudz nopietnu secinājumu, un svarīgākie no tiem ir šādi: „Jābūt stipram, lai pateiktu „nē” narkotikām, alkoholam, tabakai un citām psihotropām vielām.” „Veselīgs dzīvesveids palīdz nodzīvot garu un laimīgu dzīvi kopā ar tuviniekiem un draugiem!”
Latvijas Sarkanā Krusta Krāslavas, Dagdas un Aglonas komitejas diplomus par godalgotām vietām konkursā „Sargā sevi un esi tolerants pret citiem” ieguva Klemenss Krišanovskis, Ligita Petkeviča, Samanta Rukmane, Aleksandra Soročina (9.a), 8.b, 8.c kl. un 9. b kl. skolēnu grupas. 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA