Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
106993

Norisinājās ikgadējā HIV profilakses punktu darbinieku sanāksme
Apskatīt komentārus (0)


18.06.2019


Avots: SPKC
Sanāksmes iesākumā Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas sabiedrības veselības analītiķe Šarlote Konova iepazīstināja sanāksmes dalībniekus ar HIV, B, C hepatīta, un STI epidemioloģisko situāciju Latvijā 2018. gadā. Sanāksmes turpinājumā tika apskatīti visu 2018. gadā aktīvo HIV profilakses punktu kopējie un individuālie darbības rādītāji, aizvadītajā gadā notikušās aktivitātes, kā arī 2019. gadā gaidāmie notikumi, ar kuriem iepazīstināja SPKC slimību profilakses nodaļas veselības veicināšanas koordinētāja Kristīne Ozoliņa.
2018. gadā HIV pacientu biedrības AGIHAS veikto pētījumu „HIV Stigmas indekss” un tā rezultātus prezentēja RSU docente un Stigmas indeksa vadošā pētniece Anda Ķīvīte-Urtāne, ļaujot HIV profilakses punktu darbiniekiem vēlreiz pārliecināties, ka HIV inficētās personas Latvijā joprojām saskaras gan ar apkārtējo, gan pašu uz sevi vērsto stigmatizāciju.
Sanāksmes otrajā daļā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar pagājušā gada izskaņā veiktās aptaujas rezultātiem par HIV profilakses punktu klientu un apmeklētāju apmierinātību ar saņemtajiem pakalpojumiem, uzzināt vairāk par Liepājā notiekošo sociālā mentoringa programmu HIV inficētajiem, ar kuru iepazīstināja Liepājas Atkarību profilakses centra sociālā darbiniece Iveta Mickevičus, iepazīties ar SPKC atkarības slimību riska analīzes nodaļas vadītājas Aijas Pelnes sagatavoto vēstījumu par narkotisko vielu situāciju un to lietošanas rādītājiem valstī kopumā un Latvijas cietumos, kā arī grupu darba ietvaros veikt sava HIV profilakses punkta SVID analīzi.
Pateicamies ikvienam sanāksmes dalībniekam un lektoram par ieguldīto laiku un iespēju apmeklēt sanāksmi!
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA