Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
103564

Nulles risks
Apskatīt komentārus (0)


12.12.2018


Lielbritānijas HIV asociācija (BHIVA) uzstājusies ar aicinājumu attiekties no maldinošiem izteikumiem par "minimālu" vai "nenozīmīgu" HIV infekcijas nodošanas risku, kad runa ir par nenoteiktu vīrusu slodzi.
BHIVA pārstāvji norādīja, ka mediķiem un žurnālistiem ir jālieto vārdu salikums "nulles risks", kad tie runā par HIV pozitīvu cilvēku, kurš lieto ARVT un kuram ir nenoteikta vīrusu slodze.
HIV ārstēšanas un profilakses eksperte ārste Nadija Gupta paudusi – kaut pētnieki uzskata, ka cilvēks ar nenoteiktu vīrusu slodzi teorētiski var inficēt citus, nav bijis neviena gadījuma, kas to apstiprinātu. Pēc viņas vārdiem, kontaktējoties ar pacientiem, labāk izvairīties no terminiem "nenozīmīgs risks" vai "minimāls risks".
Līdz šai dienai jau ir veikti vairāki apjomīgi pētījumi gan par homoseksuāliem, gan par heteroseksuāliem diskordantiem pāriem. BHIVA rekomendē secīgu un viennozīmīgu terminoloģiju, apspriežot principu "N=N" – "nav riska" vai "nulles risks" nodot HIV seksuālo kontaktu laikā. Asociācija aicina klīnikas veltīt lielāku uzmanību šai tēmai. Speciālisti uzstāj, lai par to uzzinātu visi, kam ir atklāts HIV.
"Informācijas izplatīšana par principu "N=N" — tas ir svarīgākais ceļš, lai varētu samazināt stigmatizāciju, ar ko saskaras cilvēki, kas dzīvo ar HIV un kuru partneri nepamatoti baidās inficēties," uzsvēra BHIVA.
************************
Source: «Undetectable HIV+ people pose ‘zero’ not ‘minimal’ risk, says HIV charity» | https://www.gaystarnews.com/article/hiv-zero-risk-world-aids-day/#gs.El4GHGkThe British HIV Association want to avoid confusing terms like ‘negligible risk’ and ‘minimal risk’ when people have an undetectable viral load: risk of transmission is ‘zero’ |
BHIVA, the British HIV Association, is urging people to stop talking about ‘minimal risk’ and ‘negligible risk’ when talking about Undetectable = Untransmittable. It says such terms can confuse people.
It says health care providers and media should say ‘zero risk’, i.e. When someone is HIV positive and has an undetectable viral load, they have zero risk of passing it on.
No transmission of the virus from an undetectable partner ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA