AKTUALITĀTES
   
107378

Par dzīvi bez C hepatīta. Kā optimizēt ārstēšanas sistēmu, kad finanses vairs nav galvenais šķērslis?
Apskatīt komentārus (0)


27.07.2019


Diskusija "Par dzīvi bez C hepatīta. Kā optimizēt ārstēšanas sistēmu, kad finanses vairs nav galvenais šķērslis?"
Šobrīd Latvijā ir nodrošināts pietiekams finansējums C hepatīta izskaušanai, taču iestāžu kapacitāte tik straujam pacientu skaita pieaugumam izrādījusies nepietiekama. Salīdzinot ar citām veselības nozares jomām, C hepatīta ārstēšana pēdējos gados piedzīvojusi būtisku finansējuma pieaugumu. Vēl 2015. gadā tam tika atvēlēti 4 miljoni eiro un valsts daļēji apmaksātu ārstēšanu varēja saņemt tikai vissmagāk slimie pacienti, taču šobrīd finansējums hroniska C hepatīta ārstēšanai ir sasniedzis 15 miljonus un valsts finansēti, mūsdienīgi medikamenti ir pieejami teju visiem pacientiem.
Diemžēl mūsu veselības aprūpes sistēma nav spējusi pielāgoties strauji augošajam pacientu apjomam, un šobrīd ārstēšanas procesu ierobežo un palēnina nepietiekamais speciālistu daudzums. Pacienti, kuri vēlas uzsākt terapiju, saskaras ar dažādām grūtībām – nesamērīgi garām rindām uz vizītēm pie speciālistiem un piekļuvi izmeklējumiem, kam seko mēnešiem ilga gaidīšana, lai saņemtu valsts kompensētos medikamentus.
***********************
C HEPATĪTA PACIENTU APVIENĪBA (iepriekš Hepatīta biedrība) kopš 2004. gada vieno hepatīta inficētos, viņu radiniekus, ārstniecības personālu un citus ieinteresētos kopīgai rīcībai, lai risinātu ar slimību saistītos jautājumus, pilnveidotu valsts nodrošināto ārstēšanas sistēmu un sniegtu nepieciešamo informāciju par C hepatītu.
***********************

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv