Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
107923

Par PrEP pieejamību Vācijā
Apskatīt komentārus (0)


10.09.2019


Vācijā cilvēki no 16 gadu vecuma un pastāvot ievērojamam riskam inficēties ar HIV varēs brīvi saņemt PrEP (pirmskontakta profilaksi). Izdevumus par to segs obligātā veselības apdrošināšana.
Vēl pirms diviem gadiem valstī attieksme pret PrEP bija nevienozīmīga, nemaz nerunājot par to, ka tā varētu būt pieejama uz veselības apdrošināšanas rēķina. Lai tas varētu notikt, aktīvistiem vajadzēja ieguldīt neatlaidīgu darbu, lai mainītu likumdošanu un pierādītu, ka PrEP ir efektīva.
“PrEP ieviešana veselības apdrošināšanas kopējā sistēmā ir svarīgs pagrieziena punkts HIV profilaksē: tas vēl vienu izsargāšanās iespēju no HIV padara pieejamu praktiski visiem, kam tas nepieciešams. Tagad ir uzdevums visus informēt par PrEP!” teica Holgers Vihts no Deutsche Aidshilfe.
HIV profilakse darbojas vislabāk tad, ja cilvēki var brīvi izvēlēties metodi, kas viņiem ir piemērotākā konkrētās dzīves situācijās.
************************
Source: AIDS Action Europe | «Free access to PrEP in Germany» | https://www.aidsactioneurope.org/en/news/free-access-prep-germany-2019 |
<... As of September 1, 2019, people in Germany from the age of 16 with a substantial HIV risk can get PrEP (Pre-exposure prophylaxis) for free, covered by the statutory health insurance. This is an exciting development in a country, where only two years ago PrEP was still discussed quite controversially not to mention the possibility that PrEP could be covered by health insurance. It took the tireless efforts of activists, a change of legislation and the evidence that PrEP works that made the change possible.
Deutsche Aidshilfe (DAH), AIDS Action Europe’s member organisation in Germany, launched for September with the PrEP Is Here Awareness Month, a campaign to make people aware of PrEP. Under the hashtag #PrepIstDa, DAH will provide comprehensive information about PrEP and the new legal situation. The campaign aims to provide information on how to benefit from this preventation option.
"The introduction of PrEP as a public health insurance provision is a milestone for HIV prevention: this finally makes one more way of protecting yourself from HIV available to almost anyone who needs it. The challenge now is to make everyone aware of PrEP!" – says Holger Wicht, Deutsche Aidshilfe. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA