Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
79491

Par valsts kompensācijām noziegumos cietušajiem
Apskatīt komentārus (0)


19.06.2017


Lasiet vairak saitē | http://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/noziegumos-cietusie-arvien-biezak-pieprasa-valsts-garanteto-kompensaciju.a241075/  |
Lai cilvēkam būtu tiesības saņemt valsts kompensāciju, jāpastāv priekšnoteikumu kopumam. Pirmkārt, cilvēkam Krimināllikumā noteiktā kārtībā ir jābūt atzītam par cietušo. Otrkārt, kaitējums ir nodarīts tīša nozieguma rezultātā un iestājušās kādas no likumā minētajām sekām, proti, cilvēks ir miris, cietušajam nodarīti smagi vai vidēji smagi miesas bojājumi, aizskarta cietušā tikumība vai dzimumneaizskaramība, cietušais ir cilvēktirdzniecības upuris, vai cietušais ir inficēts ar HIV, B vai C hepatītu.
Cietušajam ir tiesības uz valsts kompensāciju arī tad, ja noziedzīgā nodarījuma izdarītājs nav noskaidrots.
Maksimālais kompensācijas apmērs ir 5 minimālās mēnešalgas. Šogad tie ir 1900 eiro. 100% apmērā kompensāciju izmaksā tad, ja cietušais ir miris. 70% apmērā, ja cietušajam nodarīti smagi miesas bojājumi, aizskarta cietušā tikumība vai cietušais ir cilvēktirdzniecibas upuris. Šogad summa ir 1330 eiro. Savukārt, ja cilvēkam ir nodarīti vidēji smagi miesas bojājumi vai viņš ir inficēts ar HIV, C vai B hepatītu, viņam ir tiesības uz 950 eiro kompensāciju.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA