AKTUALITĀTES
   
26556

Pārdošu nieri, lai izārstētu aknas!
Apskatīt komentārus (0)


19.09.2012


Vairāk nekā 50 aktīvistu aicināja izstādē klātesošos Moldovas Republikas valdības pārstāvjus atrisināt valsts finansējuma deficīta problēmu ART iepirkumu jomā, kā arī attiecībā uz citiem dzīvībai svarīgiem pakalpojumiem HIV infekcijas un C hepatīta kontekstā. Akcijas dalībnieki, ģērbušies krekliņos ar atbilstošu simboliku, sejas aizseguši ar sarkanu lentu izrotātām bandanām, apsēdās uz grīdas, izveidojot dzīvu apli. Tādā veidā viņi parādīja, ka ir bijis pietiekoši daudz vārdu un solījumu un ir pienācis laiks pildīt dotās apņemšanās. Dzīvā apļa priekšā bija nolikts smilšu pulkstenis, kā zīme tam, ka nav vairs laika solījumiem. Klusējošā akcija dzīvā apļa veidā no cilvēkiem ar aizvērtām mutēm turpinājās vairāk nekā 15 minūtes.
Pēc tam aktīvisti izstiepa milzīgu plakātu ar saukli: „Pārdošu nieri, lai izārstētu aknas!”. Atgādināsim, ka jau agrāk, 25. jūlijā Vašingtonā globālās konferences AIDS-2012 laikā notika uz C hepatīta ārstēšanas izmaksu samazināšanu vērsta akcija. (Video no akcijas var apskatīties
http://drogriporter.hu/en/bigpharmagreed)
C hepatīta kvalitatīva ārstēšana un diagnostika nav pieejama visiem, jo farmācijas giganti „MSD” un „Roche” turpina uzturēt augstu pegilēto interferonu cenu, kas ekvivalenta 15 000 ASV dolāru. Reģiona aktīvisti mēģina pievērst sabiedrības un valstu uzmanību šai problēmai un panākt preparātu cenu samazināšanu.
(Avots:
http://www.ecuo.org/countries/Moldova/news:2012-09-18
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv