Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
66180

Pašvaldībām ir liela loma narkomānijas kaitējuma mazināšanā Latvijā
Apskatīt komentārus (0)


09.05.2016


Preses paziņojums
2016.g. 09. maijs
Pašvaldībām ir liela loma narkomānijas kaitējuma mazināšanā Latvijā
Svētdien, 15. maijā, desmitiem tūkstošu cilvēku visā pasaulē aizdegs sveces Starptautiskajā no AIDS mirušo piemiņas dienā. Šis ir ilglaicīgākais sabiedriskais pasākums saistībā ar HIV/AIDS un piemiņas dienas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību šai problēmai, HIV-pozitīvo cilvēku sociālajai aizsardzībai un HIV-infekcijas profilaksei.
Latvijā katrs ceturtais ar HIV inficēts cilvēks mirst un katrs ceturtais inficējas lietojot narkotikas intravenozi. Pēc dažādiem aprēķiniem intravenozo narkotiku lietotāju skaits Latvijā ir divpadsmit līdz astoņpadsmit tūkstoši. Savukārt, vairāki veikti pētījumi liecina, ka aptuveni ceturtā daļa intravenozo narkotiku lietotāju ir inficēti ar HIV un ne vairāk kā puse šo cilvēku zina, ka viņi ir inficēti.
Tāpēc, lai apturētu infekciju izplatīšanos sabiedrībā, ir ļoti svarīgi veikt narkomānijas radītā kaitējuma mazināšanu, kas ir samērā vienkārši:  nodrošināt, lai katram narkotiku lietotājam vienmēr tikai sava šļirce, vienmēr tikai tīra šļirce, katram dzimumaktam - prezervatīvs.
Ķekavas novads ir viena no piecpadsmit pašvaldībām, kas jau divpadsmit gadus nodrošina kaitējuma mazināšanas, citiem vārdiem - HIV profilakses pakalpojumu narkotisko vielu lietotājiem un to kontaktpersonām. Šo uzdevumu ir uzņēmusies veikt Pašvaldības aģentūra «Ķekavas socialās aprūpes centrs», patlaban - sadarbībā ar biedrību «Apvienība HIV.LV».
«Ķekavas pašvaldība, apzinoties problēmas svarīgumu, atbalsta HIV profilakses programmu. Mūsu mērķis ir noturēt infekcijas slimību, kas tiek pārnēsātas ar asinīm,  jauno gadījumu skaitu, tostarp HIV un C hepatīta, stabili zemajā līmenī. Tās ir rūpes par novada iedzīvotājiem un mūsu ieguldījums veselības veicināšanā,» skaidro Ķekavas SAC vadītājs Māris Barons.
«Latvija var sasniegt ANO izvirzīto mērķi: «Nulle jaunu HIV infekcijas gadījumu». Kaitējuma mazināšanas programmās tiek veicināta narkotiku lietotāja atbildība par savu un līdzcilvēku drošību. Tas ir ļoti svarīgs darbs, jo nepietiekamas rehabilitācijas dēļ ir grūti cerēt uz narkotiku lietotāju skaita mazināšanu valstī»,  atzīst Apvienības HIV.LV vadītājs A. Molokovskis.
Ķekavas novadā tiek īstenots ielu darbs narkotiku lietotāju vidū, un tā pakalpojumus izmanto vidēji simts klientu mēnesī.
Vairāk par Ķekavas SAC lasiet www.kekavassocialaaprupe.lv 
Vairāk par Apvienību HIV.LV lasiet www.apvienibahiv.lv 
Papildu informācija:
M. Barons, tel. 29191395
A. Molokovskis, tel. 26062077
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA