Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
104948

Piedāvā legalizēt
Apskatīt komentārus (0)


21.02.2019


Avots: Idnes | «Piráti chtějí legalizovat prostituci, státu to má přinést miliardu» | https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/legalizace-prostituce-pirati-zakon-michalek-ods-svoboda.A190220_090639_domaci_kop |
Čehijas parlamenta Pirātu partijas frakcijas priekšsēdētājs Jakubs Mihaleks ierosinājis pieņemt likumu par prostitūcijas regulēšanu Čehijā. "Mēs gribam ierobežot pelēko ekonomiku, riskus veselībai un uzlabot apstākļus cilvēkiem, kas ir iesaistīti prostitūcijā," viņš teica.
Pēc "pirātu" domām, iekasējot prostitūcijas nodokli, Valsts kase tiktu papildināta par miljardu kronu gadā. Par šo summu, piemēram, varētu apmaksāt pusdienas 100 tūkstošiem skolēnu. Ienākumu apjoms tika novērtēts, balstoties uz Ungārijas pieredzi, kur prostitūcija jau tiek regulēta un ir nodokļu pienesums valsts budžetam.
Pēc speciālistu aprēķiniem, kurus citē Mihaleks, Čehijā seksuālos pakalpojumus sistemātiski sniedz aptuveni 13 tūkstoši cilvēki, no kuriem 56% ir vientuļās mātes. Nelegālā biznesa ikgadējie ienākumi – aptuveni astoņi miljardi kronu.
"Šīm sievietēm tagad nav veselības apdrošināšanas, nav nodrošināta pensija, nav ienākumu juridiskās drošības," atzīmēja Mihaleks.
"Dati, kas iegūti Šveicē par 2016. gadu, liecina, ka pēc prostitūcijas noregulēšanas inficēšanās ar HIV samazinājusies par 16%," norādīja Mihaleks.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA