AKTUALITĀTES
   
86754

Preses relīze par pasākumu "Atbalsti, nenosodi!"
Apskatīt komentārus (0)


25.06.2018


Preses relīze
2018. gada 25. jūnijs
Par pasākumu "Atbalsti, nenosodi!"
26. junijā plkst. 14:00 - 16:00 Kaņepes kultūras centrā (Skolas ielā 15, Rīgā) biedrība "DIA+LOGS, atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS" rīko pasākumu, kura laikā tiks demonstrēta īsfilma "Trīs cerības" un notiks diskusija "Vai narkotiku lietošanu vajag krimināli sodīt?" Diskusijā piedalīsies Iekšlietu ministrijas Valsts sekretāra vietnieks J. Bekmanis, Veselības ministrijas galvenā speciāliste narkoloģijā A. Stirna, Liepājas Atkarību profilakses centra vadītāja M. Lapsa, diskusiju vadīs žurnāliste I. Paparde.
1987. gadā Apvienoto Nāciju Organizācija nolēma katru gadu atzīmēt 26. jūniju kā starptautisko dienu pret narkotisko vielu izplatīšanu un nelegālu apriti, kurā informē sabiedrību par galvenajām problēmām, ko narkotikas rada sabiedrībai. Savukārt nevalstiskā sektora aktīvisti šajā dienā īsteno globālo interešu aizstāvības kampaņu "Atbalstīt. Nenosodīt", kurā aicina uzlabot narkotiku apkarošanas politiku un stāsta sabiedrībai par humānas narkopolitikas nepieciešamību. 
Kampaņas mērķis ir veicināt narkotiku politikas reformu, pārnesot akcentu uz atkarības ārstēšanu ar veselības aprūpes, nevis sodu metodēm.
Atkarība no psihoaktīvām vielām ir atzīta kā slimība un, ja atkarīgie cilvēki tiek sodīti tikai par narkotiku lietošanu, tad tiek sodīti par to, ka ir slimi. Narkopolitikai ir jābalstās uz cilvēktiesībām, veselības aprūpi un pieeju rehabilitācijai.
"Valstī par valsts budžeta līdzekļiem ir jāveido īsas un efektīvas rehabilitācijas programmas, kas būtu piemērotas individuāli katram klientam, tāpat būtu jāveido dienas centri jeb ambulatoras programmas, kas būtu pieejamas ģimenes cilvēkiem", uzsver biedrības "DIA+LOGS" valdes priekšsēdētāja Ruta Kaupe.
Biedrība "DIA+LOGS, atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS" nolēma pievienoties starptautiskajai kampaņai un ielūdz visus interesentus apmeklēt pasākumu "Atbalsti, nenosodi!" Tā laikā tiks demonstrēta īsfilma "Trīs cerības" un notiks diskusija "Vai narkotiku lietošanu vajag krimināli sodīt?" Pasākums ir  atklāts un bezmaksas visiem apmeklētājiem.  
Vairāk par biedrību lasiet www.diacentrs.lv
Papildu informācija:
Agita Sēja, biedrības "DIA+LOGS" valdes locekle, tel. 28632639
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv