AKTUALITĀTES
   
87204

PVO paziņojums
Apskatīt komentārus (0)


28.07.2018


Pasaules Veselības organizācija (PVO) publicējusi paziņojumu par antiretrovīrusu terapijas kā HIV nodošanas profilakses līdzekļa efektivitāti: “...Nav datu, ka HIV pozitīvie cilvēki, kas ar antiretrovīrusu terapiju panākuši vīrusa supresiju, to varētu nodot seksa partneriem… Antiretrovīrusu terapijas (ARVT) profilaktiskās iezīmes noteikti ir jāatspoguļo HIV profilakses un ārstēšanas programmās…”
Organizācijas paziņojums balstās uz zinātnieku apkopotu informāciju, kas iegūta, novērojot ārstēšanas rezultātus un tos kompleksi analizējot. Zinātnieki arī izmantoja virkni pēdējo gadu pētījumu, kas apstiprina ARVT kā HIV profilakses līdzekļa priekšrocības.
Lai pamudinātu HIV pozitīvos cilvēkus pēc iespējas ātrāk sākt lietot terapiju un saglabāt līdzestību, nepieciešams vairāk runāt par ARVT lietošanas priekšrocībām. PVO aicina valstis ieguldīt vairāk pūļu, lai uzsāktu agrīnu un pieejamu ārstēšanu. Palielinot ARVT pieejamības mērogus, panākti ievērojami sasniegumi, lai samazinātu saslimstību ar HIV un mirstību no šīs infekcijas.
Uzsverot visas pasaules sabiedrības panākumus HIV profilakses un ārstēšanas lietā, PVO atgādina par nepieciešamību ieviest kompleksus pasākumus kā atbildi epidēmijai. Un pirmām kārtām PVO uzsver, cik svarīgi ir lietot prezervatīvus:
“...Prezervatīvu pieejamība un izmantošana miljoniem cilvēku nodrošina efektīvu HIV profilaksi. Tas arī aizsargā no citām infekcijām, tajā skaitā B un C hepatīta, ko nodod dzimumkontakta ceļā. Prezervatīva izmantošana pasargā arī no nevēlamas grūtniecības…”
********************
Source: WHO | «Viral suppression for HIV treatment success and prevention of sexual transmission of HIV» | http://www.who.int/hiv/mediacentre/news/viral-supression-hiv-transmission/en/ |
<... July 2018 – The World Health Organization (WHO) leads the health sector response to HIV as part of the Joint United Nations Programme on HIV/AIDS. WHO works to increase access to HIV testing, antiretroviral therapy (ART) and viral load monitoring, to improve the clinical management of HIV as an urgent public health priority to prevent HIV-related morbidity and mortality.
The science related to the use of ART as an additional prevention tool is clear: there is no evidence that individuals who have successfully achieved and maintained viral suppression through ART transmit the virus sexually to their HIV-negative partner(s). The preventive benefits of ART should be appropriately emphasized in HIV treatment and prevention programmes.
WHO recognizes that awareness of the treatment and prevention benefits of ART should be promoted, in order to encourage HIV testing uptake, and to support people to access and adhere to ART as early as possible. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv