Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
103666

Sarkanā lentīte Krāslavas Varavīksnes vidusskolā
Apskatīt komentārus (0)


17.12.2018


Avots: Krāslavas Vēstis | JEVA BOJARČUKA: „MĒS PALĪDZAM BĒRNIEM RŪPĒTIES PAR VESELĪBU” | http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article//jeva-bojarcuka-mes-palidzam-berniem-rupeties-par-veselibu.html |
Strauji tuvojas I semestra un gada noslēgums. Lai mūsu skolēni uzkrātu spēkus pēdējam mācību mēnesim un dažādiem pārbaudījumiem, decembra sākumā tiek rīkota ikgadējā Veselības nedēļa. Tās galvenais mērķis – veicināt veselīgu dzīvesveidu, kā arī pievērst lielāku uzmanību profilaksei. Par to, kā Varavīksnes vidusskolā bērniem palīdz rūpēties par veselību, pastāstīja pasākuma koordinatore, bioloģijas skolotāja Jeva Bojarčuka.
- Kuras aktivitātes ir īpaši populāras skolēnu vidū un nezaudē savu aktualitāti vairāku gadu garumā?
- Piemēram, akcija „Sarkanā lentīte”, kas ir AIDS solidaritātes simbols, tā tiek organizēta, lai veicinātu iecietību un mazinātu sabiedrības aizspriedumus un naidu pret HIV inficētiem cilvēkiem un AIDS pacientiem. Sarkanā lentīte simbolizē cerību, ka drīzumā tiks atklātas zāles, ar kurām varēs izārstēt HIV infekciju, un vakcīna, kas pasargās no inficēšanās.
- Varavīksnes vidusskola aktīvi piedalās dažādos veselību veicinošos projektos. Vai Veselības nedēļas programmā tika ietvertas arī šādas aktivitātes?
- Mūsu skola piedalās projektā „Esi vesels Krāslavas novadā!”, un daudzi skolēni savās atsauksmēs atzinīgi novērtēja aktivitāti „SOS profilakse”, jo ieguva daudz zināšanu un praktisko padomu, kas palīdzēs rūpēties par veselību ikdienas dzīvē.
- Vai skolēniem arī šogad bija nodrošināta iespēja piedalīties kādā izglītojošā konkursā, lai iegūtu informāciju par kādu aktuālu problēmu mūsu valstī?
- Šogad mūsu skolas audzēkņi veiksmīgi piedalījās starpnovadu konkursā „Ar zināšanām pret HIV”, kura mērķis ir skolēnu informētības un izglītošanas veicināšana par HIV profilaksi un agrīnas diagnostikas nozīmību. Latvijā 2018. gada laikā tika veikts pētījums „HIV stigmas indekss”, kas pēc vienotas metodoloģijas veikts vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Svarīgi zināt par to, ka HIV var būt blakus ikvienam no mums. Piemēram, 18% stigmas pētījumā aptaujāto ir augstākā izglītība, 60% - vidējā vai profesionālā izglītība. 77% no viņiem ir darbs, un vairāk nekā puse jeb 52% no viņiem atzīst, ka nekad dzīves laikā nav bijis problēmu apmierināt savas sadzīves vajadzības.
- Kādi pasākumi bija paredzēti sākumskolēniem un pamatskolēniem?
- 12. klases skolēni sagatavoja Veselības stundas, kuru pamatā tika izmantotas visaktuālākās metodes – bērni bija nevis klausītāju lomā, bet darbojās kā pētnieki un stundas noslēgumā patstāvīgi izveidoja veselības formulu. Sākumskolēni nepiespiestā atmosfērā atkārtoja dažādus svarīgus jautājumus, kas ir saistīti ar ikdienas higiēnu, zobu veselību, veselīgu miegu, datoratkarības profilaksi u.c. Tika organizēta 9. klases skolēnu testēšana par veselības profilakses jautājumiem.
- Kuras aktivitātes bija īpaši populāras skolēnu vidū?
- Savās atsauksmēs Veselības nedēļas dalībnieki uzsvēra, ka viņiem patika vizuālais noformējums - dažādi informatīvie plakāti, kā arī interesantas un aizraujošas tikšanās ar ārstiem.
- Veselības nedēļa ir beigusies, gaidīsim nākamo. Ko jūs gribētu novēlēt mūsu skolēniem un viņu ģimenes locekļiem?
- Pirms 2400 gadiem sengrieķu filozofs Sokrats secināja: „Veselība nav viss, taču dzīve bez veselības nav nekas.” Šie vārdi, manuprāt, ir ļoti aktuāli mūsdienās, kad veselīgs dzīvesveids kļūst arvien populārāks, un mēs palīdzam bērniem rūpēties par veselību. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA