Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
107527

Septembrī Ksuns/Kinogalerijā
Apskatīt komentārus (0)


10.08.2019


Avots: BezRindas.lv | https://www.bezrindas.lv/lv/23-baltijas-juras-dokumentalo-filmu-forums-neatrisinata-lieta/6850/ |
Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu organizē Nacionālais Kino centrs. Finansiāli pasākumu atbalsta ES audiovizuālās nozares programma Creative Europe/MEDIA, LR Kultūras ministrija un Rīgas dome.
COLD CASE HAMMARSKJÖLD
Režisors: Madss Brigers (Mads Brügger)
Wingman Media Pirava Film, Laika, Associated Directors
128 min, 2019, Dānija/Norvēģija/Zviedrija/Beļģija
*********************
1961. gadā mīklainos apstākļos lidmašīnas katastrofā iet bojā ANO ģenerālsekretārs, pazīstamais koloniālisma pretinieks un Āfrikas valstu pašnoteikšanās atbalstītājs, zviedrs Dāgs Hammaršelds. Pagājis vairāk nekā pusgadsimts, bet notikuma apstākļi vēl joprojām nav skaidri. Režisors Madss Brigers šķietami neaktuālu vēstures notikumu pētniecību pārvērš dramaturģiski noslīpētā trillerī. Pēc filmas pirmizrādes vienā no pasaules prestižākajiem kino festivāliem – Sandānsā (ASV) – skatītājus uztrauca viens jautājums – kādēļ šīs filmas vēstījums sarkaniem burtiem nav pasaules ziņu aģentūru ekrānos, un kam tas ir izdevīgi?
Darbs pie filmas ilga daudzus gadus, režisoram Madsam Brigeram kopā ar izmeklētāju Jēranu Bjerkdālu iedziļinoties arhīvu dokumentos un atklājot, iespējams, slepenāko organizāciju Āfrikas kontinentā, un vienlaikus arī šķietami nekontrolējamās AIDS epidēmijas iemeslu. Viens no filmā intervētajiem lieciniekiem dzīvības draudu dēļ šobrīd pārcēlies uz slepenu dzīvesvietu ārpus dzimtenes.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA