Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
105006

Šīs nedēļas trīs interesantas ziņas
Apskatīt komentārus (0)


24.02.2019


Šodien, pateicoties daudzo medikamentu pieejamībai, panākts progress, kas izpaužas kā mirstības samazināšanās no AIDS. Tas radījis priekšstatu, it kā būtu gūta uzvara un HIV infekcija kļuvusi par hronisku, klīnisku slimību. Šī aplamā priekšstata dēļ ir samazinājusies profilakse un arī izsargāšanās. Ir nepieciešams atkal pastiprināt profilakses pasākumus un darīt zināmu, ka vīruss nav uzvarēts un netiks uzvarēts, kamēr mums nebūs vakcīnas. (Žans Klods Šermans zinātniskās konferences kuluāros, kas bija veltīta inovatīvām metodēm medicīnā un notika Eiroparlamentā.) 
************************
Monreālas Universitātes slimnīcas pētniecības centra speciālistu grupa pierādījusi, ka vēža imūnterapija var samazināt HIV līmeni HIV pozitīvo cilvēku organismā, ja viņi lieto ARV terapiju. Viņi atklāja mehānismu, ar kura palīdzību pretvēža imūnterapija “izvilina” vīrusu no “slēptuves” un samazina HIV rezervuāru izmēru. Kaut eksperimenti veikti in vitro, šī pieeja var veicināt jaunu ārstēšanas metožu izstrādnes. HIV rezervuāri – tās ir šūnas un audi, kuros vīruss saglabājas, kaut pacients lieto ARV terapiju. Ārstēšana novērš infekcijas attīstību līdz AIDS stadijai, taču nav spējīga līdz galam uzveikt vīrusu. 
Source: «Fighting HIV using anti-cancer immunotherapy» | https://www.drugtargetreview.com/news/40471/hiv-immunotherapy/
<... Researchers at the University of Montreal Hospital Research Centre have shown that immunotherapy treatments against cancer could reduce the amount of virus that persists in people on triple therapy. The study revealed how these therapies reveal the virus in the cells of people living with HIV – until now hidden in the hollows of infected cells – to the immune system. ...>
************************
Insultu pārcietušo cilvēku ārstēšana un rehabilitācija vienmēr bijusi salīdzināma ar skriešanos ar laiku. Kad pārtrauc darboties plazminogēna aktivators, kas spēj novērst trombu veidošanos asinsvados, tikai nedaudzas stundas pēc insulta var rasties neatgriezeniski galvas smadzeņu audu bojājumi. Līdz šim nevienas zāles nespēj pilnībā atjaunot smadzeņu zaudētās funkcijas. Taču daudzu eksperimentu rezultāti ļauj zinātniekiem izteikt pieļāvumu, ka, iespējams, par ilgi gaidītās terapijas avotu var kļūt šūnu olbaltuma CCR5, kas ļauj HIV nonākt veselajās šūnās, bloķēšana. Zinātnieki atklāja, ka pelēm minētā receptora atslēgšana palīdz izdzīvojušajiem neironiem veidot jaunus kontaktus. Patiešām, izdzīvojušie neironi izaug blakus zaudētajiem un veido jaunus kontaktus. Preparātu maraviroku, kas bloķē CCR5 darbību, jau kopš 2007. gada izmanto HIV infekcijas ārstēšanai, bet tagad tas ir kļuvis par daudzsološu preparātu, lai atjaunotu pacientu veselību, kas pārcietuši insultu.
Source: «HIV drug could improve recovery after stroke» | https://www.sciencemag.org/news/2019/02/hiv-drug-could-improve-recovery-after-stroke |
Stroke treatment has been a race against time. In the hours after a stroke, the clot-busting treatment tissue plasminogen activator (tPA) can limit damage to the brain. But once that damage is done, no drugs are known to promote recovery. New research suggests such a therapy could come from an unlikely target: a cellular protein called CCR5 that allows HIV to infect cells. Scientists found that in mice, disabling CCR5 helps surviving neurons make new connections, and that people who carry a CCR5 mutation may recover better from a stroke. "This is the first real molecular target to improve recovery after stroke," says Argye Hillis, a stroke neurologist at Johns Hopkins University School of Medicine in Baltimore, Maryland, who was not involved in the work. A clinical trial will soon test its promise by giving stroke patients an HIV drug that blocks CCR5.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA