Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Skrien lēni, lai valsts pagūtu saprast, ka Tev nepieciešama ārstēšana
Apskatīt komentārus (0)


22.04.2013


2013. gada 22. aprīlis
Preses paziņojums

Skrien lēni, lai valsts pagūtu saprast, ka Tev nepieciešama ārstēšana

Biedrība «Apvienība HIV.LV», kas pārstāv cilvēku ar hroniskām slimībām intereses, rīko akciju „Skrējiens pēc veselības”  2013. gada 23. aprīlī, no plkst 11:00 līdz 11:45 pie Ministru kabineta (Brīvības bulvārī 36, Rīgā), lai atbalstītu Veselības ministrijas sagatavoto Informatīvo ziņojumu valdībai par finanšu situāciju veselības aprūpes jomā.

Veselības ministrija vairākus gadus pēc kārtas centās informēt valdību, ka finansējums, kas tika ievērojami samazināts krīzes laikā, ir nepietiekams veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai. Finansējums 2013. gadā salīdzinājumā ar 2012. gadu nav palielināts. Arī ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu iegādes izdevumu kompensācijai finansējums piešķirts mazāks, nekā pagājušogad.
Sakarā ar plānoto Ziņojuma "Finanšu situācija veselības aprūpes jomā" izskatīšanu Ministru kabineta sēdē, biedrība "Apvienība HIV.LV" rīko publisku akciju "Skrējiens pēc veselības". “Mēs esam izvēlējušies saukli “Skrien lēni, lai valsts pagūtu saprast, ka Tev nepieciešama ārstēšana...” Ja paspēs saprast... Akcijas dalībnieki ar nelielu priekšnesumu parādīs, ka valdības vienaldzība padara medikamentus tālākus, bet nāvi tuvāku, jo ierēdņu tempi lēmumu pieņemšanā ir pārāk lēni,” skaidro biedrības “Apvienība HIV.LV” valdes priekšsēdētājs A. Molokovskis.
Biedrība “Apvienība HIV.LV” bija vairākkārt paudusi savu nostāju par nepieciešamību palielināt kompensācijas apmēru zāļu iegādei C hepatīta pacientiem un paplašināt to HIV pacientu loku, kuriem būtu nepieciešams uzsākt ārstēšanu pēc pasaulē pieņemtiem standartiem. Beidzot arī Veselības ministrija stingri nostājas pacientu pusē un mūsu biedrība cer, ka ministrijas ziņojums nenomirs varas kuluāros, bet vainagosies ar stabilu finansējuma pieaugumu veselības nozarei.
Biedrība “Apvienība HIV.LV” iestājas par adekvātas dzīves kvalitātes nodrošināšanu visām pacientu grupām. “Organizācijas aktīvisti, starp kuriem būs arī pilnīgi veseli cilveki, atnāks pie Ministru kabineta ar burkāniem un pienu, nūjos un skries, bet lēni, jo ar to ir pamaz, lai izglābtu hroniski slimo cilvēku dzīvi,” saka “Apvienības HIV.LV” vadītājs.
*** Publiskai akcijai izgatavoti plakāti apskatāmi
http://www.apvienibahiv.lv/pasakumu-fotogalerija
 
Vairāk par Apvienību HIV.LV lasiet
www.apvienibahiv.lv
Papildus informācija:
Aleksandrs Molokovskis
Biedrības "Apvienība HIV.LV" valdes priekšsēdētājs
molokovskis@gmail.com
Tālrunis: 26062077
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA