Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
72224

Trīs visbīstamākās pārtikas un zāļu mijiedarbības
Apskatīt komentārus (0)


17.08.2016


Pirmkārt, ir jāuzmanās no greipfrūta. Šis populārais diētiskais citrusauglis mijiedarbojas ar dažādiem preparātiem, tajā skaitā ar zālēm pret spiedienu, ar preparātiem HIV ārstēšanai un līdzekļiem, ko nozīmē pēc orgānu transplantācijas. Lieta tāda, ka greipfrūti satur furanokumarīnus – savienojumus, kas zarnu traktā bloķē fermentus, kas ir atbildīgi par šo preparātu noārdīšanu. Tas zāļu lietošanas efektu var padarīt daudz jaudīgāku un paaugstināt preparātu līmeni asinīs.
Otrkārt, par šķērsli cīņai ar infekciju var kļūt piena produkti, samazinot dažu antibiotiku efektivitāti. Dažu preparātu molekulas organismā var saistīties ar kalcija joniem, kuņģī un taisnās zarnas augšdaļā veidojot nešķīstošu vielu, ko organisms nav spējīgs uzsūkt. Lai būtu pilnīga antibiotiku lietošanas atdeve, zāles nevajadzētu lietot vienu stundu pirms un divas pēc jebkura produkta uzņemšanas, kura sastāvā ir kalcijs.
Treškārt, svaigi zaļumi var mazināt varfarīna un citu antikoagulantu iedarbību. Vitamīns K, ko satur spināti, ziedkāposti un brokoļi, var samazināt to preparātu efektivitāti, ko lieto, lai novērstu trombu veidošanos un insulta attīstību. Jo tumšāka krāsa ir zaļajiem dārzeņiem, jo vairāk tie satur K vitamīnu.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA