Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
32012

Vai Jūs tam ticāt? Un kā Jūs to izjūtat? Vai Jums personīgi ir samazinājušies izdevumi kompensējamām zālēm?
Apskatīt komentārus (0)


25.12.2012


Lai gan pacientu skaits, kam nepieciešami kompensējamie medikamenti ik gadu un arī šogad, pieaudzis par aptuveni 20 000, samazinājušās izmaksas uz vienu pacientu un arī vienas receptes vidējās izmaksas, skaidroja Taube.
Ja 2011. gadā izmaksas uz vienu pacientu bija vidēji 155 lati, tad šogad tie ir 116 lati. Savukārt vienas receptes izmaksas sarukušas no vidēji 15 latiem līdz 14 latiem.
Taube skaidroja, ka šādam izmaksu samazinājumam konkrēta izskaidrojamu nav, vien piepilda, ka tas varētu būt saistīts ar to, ka ārsti racionālāk cenšas izrakstīt receptes, kā arī ar pacientu līdzmaksājumiem un zāļu cenu samazinājumu.
NVD vadītājs situāciju kompensējamo medikamentu budžetā novērtēja kā "cerīgu" un sacīja, ka 2013. gads šajā budžetā tikšot sākts daudz labāk kā iepriekšējie gadi un varēšot domāt arī par attīstību. "Ja citus gadus sākot, jau bija skaidrs, ka naudas nepietiks un vajadzēs vēl, tad nākamais gads varētu būt citādāks," teica Taube.
Lūkojoties 2013. gadā, NVD plāno veikt rūpīgu ieekonomēto līdzekļu analīzi un meklēt kompromisu ar zāļu ražotājiem par finansiālu līdzdalību kompensējamo medikamentu budžeta veidošanā arī 2013. gadā.
Taube arī minēja, ka tiks vērtēta iespēja 11 diagnožu grupās atjaunot procentuālo kompensācijas apjomu no 50% uz 75% - tam nepieciešami apmēram 2 miljoni latu. Vairākās diagnožu grupās tikšot vērtēta arī kompensācijas apjoma atjaunošana no 75% uz 100% - tam vajadzīgs vēl 1 miljons latu.
Vienlaikus NVD plāno vērtēt kompensējamo medikamentu C saraksta pacientu skaita palielināšanu, kam būtu nepieciešami papildu 3,6 miljoni latu. Un plānots apsvērt iespējas 16 jaunu izmaksu efektīvu medikamentu iekļaušanai kompensācijas sistēmā - tam papildu nepieciešami ap 1,6 miljoniem latu.
2012. gadā kompensējamo medikamentu budžetu, ieskaitot šī gada budžeta grozījumus, veido 86,6 miljoni latu - to skaitā ir arī 4,8 miljoni latu, kuri šā gada budžeta grozījumos tika piešķirti, lai atslogotu 2013.gada nepieciešamību. Līdz ar to nākamā gada kompensējamo medikamentu budžets būs 82,9 miljoni latu, liecina Veselības ministrijas (VM) publiskotā informācija.
(
www.farmacija-mic.lv)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA