AKTUALITĀTES
   

Valdība nepilda solījumus arī attiecībā uz NVO
Apskatīt komentārus (0)


24.09.2012


Par Latvijas valsts budžeta atbalstu Latvijas nevalstiskajām organizācijām.
Biedrība „Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA
www.nvo.lv) ir iepazinusies ar esošo situāciju saistībā ar atbalstu Latvijas NVO - biedrībām un nodibinājumiem 2013. gada Valsts budžeta projektā un izsaka iebildumu, ka tajā nav paredzēts nekāds finansējums pilsoniskajai līdzdalībai un NVO līdzfinansējuma programmai.
eLPA vēstulē atgādina, ka līdzšinējā Saeimas un NVO sadarbībā jau vairakkārt aktualizēta problemātika, kas saistīta ar kvalitatīvu un ilgtspējīgu NVO līdzdalību valsts rīcības politikas procesos, bet vēl joprojām neseko reāla rīcība, nodrošinot nepieciešamo valsts finansiālo atbalstu.
"Vēršam Jūsu uzmanību uz to, ka no 2012. gada februāra līdz maija beigām Pārresoru koordinācijas centra vadībā notika plašas diskusijas par prioritārajiem pasākumiem sabiedrības saliedēšanā, kurās tika izskatīti gan valsts iestāžu, gan NVO un arī plašas sabiedrības viedokļi. Ministru kabineta 29. maija sēdē valdība vienojās par prioritārajiem pasākumiem sadarbības saliedētības veicināšanai turpmākajiem gadiem (2013. - 2015. gadam), kuru starpā bija arī Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma ar finansējumu 150 000 LVL apmērā katru gadu. Savukārt, Valdības rīcības plāna 139.8. punktā bija paredzēts atjaunot NVO līdzfinansējuma programmu ar finansējumu 110 000 LVL katru gadu. Neviens no šiem pasākumiem 2013. gada Valsts budžeta projektā nav iekļauts.
Īpaši vēlamies uzsvērt, ka NVO līdzfinansējuma programma ir efektīvs veids, kā NVO, kurām nav iespējas segt līdzfinansējumu lieliem Eiropas Savienības u.c. ārvalstu projektiem, panākt, ka Latvijā ieplūst ievērojams finansējuma apjoms, kas atbalsta ekonomiku. Bez šī līdzfinansējuma esamības, NVO nav iespējas piedalīties vērienīga apjoma projektos nevienā jomā.
Latvijas NVO nākotnē būs pieejami Eiropas Ekonomikas Zonas un Norvēģijas finanšu instrumenti konkrētām darbībām, tomēr 2013. gads būs „tukšais gads”, jo Eiropas Savienības struktūrfondu atbalsts NVO kapacitātes stiprināšanai jau ir izsmelts. Tāpēc uzskatām, ka ir nepieciešams skaidrs politiskais uzstādījums NVO valsts atbalsta jautājumā, kas rezultējas un atspoguļojas konkrētos finanšu apjomos 2013. gada valsts budžetā."
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv