Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
46936

Valsts gaļas maļamā mašīna samaļ pacientus
Apskatīt komentārus (0)


24.07.2014


2014. gada 24. jūlijs
Preses paziņojums
                                    Valsts gaļas maļamā mašīna samaļ pacientus
Biedrība «Apvienība HIV.LV», kas pārstāv cilvēku ar hroniskām infekciju slimībām intereses, Pasaules Hepatīta dienā 28. jūlijā rīko akciju „Krīze beigusies valstī, veselības aprūpē tā turpinās!” Akcijas mērķis ir norādīt Finanšu ministrijai un Saeimai uz steidzamu nepieciešamību būtiski palielināt kompensējamo medikamentu  pieejamību. Akcija sāksies ar piketu pie Finanšu ministrijas (Smilšu ielā 1, Rīgā) plkst. 11:00 līdz 11:20, tad akcijas dalībnieki uzsāks gājienu virzienā uz LR Saeimas ēku (Jēkaba ielā 11, Rīgā), kur plkst. 11:30 līdz 12:00 notiks otrs pikets. 
Mūsu biedrība uzskata, ka Veselības ministrija godīgi ir izpildījusi savu darbu, aprēķinot papildus nepieciešamo finansējumu pacientu nodrošināšanai ar kompensējamām zālēm un liekot Valdībai 2013. gadā izskatīt Informatīvo ziņojumu "Finanšu situācija veselības aprūpes jomā". Bet apsolījumi pacientiem vai nu nav piepildījušies, vai nu to piepildīšanās sagaidāma attālā nākotnē, jo netiek piešķirta nauda.
“Pieaugušie C hepatīta pacienti tikai par pamatzālēm šīs infekcijas ārstēšanai joprojām piemaksā no 210 līdz 297 eiro mēnesī. Viņiem tiek solīts un solīts, bet šie solījumi arvien mazina uzticību. Bezspēcībā nolaižas rokas, bet mēs nedrīkstam pakļauties bezspēcībai,” situāciju komentē biedrības “Apvienība HIV.LV” valdes locekle Agita Sēja.
“Mums ir jārīkojas! Mēs strādājam starpnozaru komisijās un darba grupās, tiekamies  ar atbildīgajām personām viņu kabinetos, bet mums arī ir jāiet ielās, jo labas iestrādes un nodomi neīstenojas. C hepatīta ārstēšana ir tikai viena no kritiskajām jomām veselības aprūpē.  Kompensējamo medikamentu pieejamība ir daudzu pacientu grupu sāpe, tāpēc mēs esam atvērti sadarbībai un esam gatavi iet roku rokā ar citām nevalstiskajām organizācijam,” norāda “Apvienības HIV.LV” vadītājs Aleksandrs Molokovskis.
Akcijas laikā aktīvisti uzsvērs pacientu ar C hepatītu neapskaužamo situāciju, maļot aknu gaļas maļamajā mašīnā, dāvinās Finanšu ministrijai un Saeimai Informatīvā ziņojuma "Finanšu situācija veselības aprūpes jomā" speciālo dāvinājuma izdevumu (sk. http://ej.uz/prkm ), kā arī iesniegs Nevalstisko organizāciju apvienības izstrādāto „Prasību par veselības aprūpes budžeta palielinājumu 2015. - 2016. gadā.”
“Nepietiekamais veselības aprūpes budžets atstāj nopietnas sekas uz iedzīvotāju veselības stāvokli un ir problēma, ar kuru saskaras visas pacientu grupas. Tāpēc, apvienojoties pacientu biedrībām un senioru organizācijām, esam sagatavojuši prasību Valdībai nekavējoties palielināt veselības aprūpes budžetu, lai veicinātu primārās veselības aprūpes pakalpojumu un kompensējamo medikamentu pieejamību,” skaidro Inese Mauriņa, NVO apvienības pārstāve un pacientu biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja.
“Apvienība HIV.LV” rīko publisku akciju, lai vēlreiz pateiktu, ka pacienti vēlās dzīvot pilnvērtīgi, saņemot adekvātu un visiem pieejamu ārstēšanu.  Veselības ministrija ir  aicināta atsūtīt savu pārstāvi piedalīties piketos, lai tādējādi demonstrētu solidaritāti ar pacientiem, par kuru Veselības ministrija tik daudz un ilgi bija publiski runājusi.
Vairāk par Apvienību HIV.LV lasiet www.apvienibahiv.lv  , www.hiv.lv  
Papildu informācija:
Aleksandrs Molokovskis,
Biedrības "Apvienība HIV.LV" valdes priekšsēdētājs
molokovskis@gmail.com 
Tālrunis: 26062077    

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA