AKTUALITĀTES
   
106685

Vēstis no kaimiņvalsts
Apskatīt komentārus (0)


31.05.2019


Krievijas Veselības ministrija ierosinājusi Federālajā likumā “Brīdinājums par slimību izplatību Krievijas Federācijā, ko izraisa cilvēka imūndeficīta vīruss (HIV-infekcija)” ieviest atsevišķu sadaļu, kas aizliegtu HIV-disidentismu, tas ir, izplatīt nepatiesas ziņas par HIV-infekciju un AIDS. Pie šādām nepatiesām ziņām ierosināts pieskaitīt:
- fakta noliegšana, ka eksistē HIV-infekcija un AIDS;
- fakta noliegšana, ka pastāv saikne starp inficēšanos ar HIV un AIDS attīstību;
- HIV-infekcijas diagnosticēšanas un ārstēšanas, kā arī profilakses pasākumu un metožu noliegums, kaut to efektivitāte un/vai drošība ir noteikta saskaņā ar Krievijas likumdošanu.
Jāatzīmē, ka atbildība par šo noteikumu pārkāpšanu nav paredzēta.
***********************
2018. gadā Krievijā 19 cilvēki inficējās ar HIV, kad viņiem tika sniegta medicīniskā palīdzība, ziņo Krievijas patērētāju tiesību uzraugi.
Risks inficēties ar HIV medicīniskās palīdzības sniegšanas laikā rodas tad, ja medicīnas iestādēs tiek pārkāpti pretepidēmijas režīma noteikumi. Tas saistīts ar vidējā medicīniskā personāla nepietiekamu sagatavotību, veicot injekcijas un pieskatot asinsvadu katetrus.
Uz 2018. gada decembri KF bija mazliet vairāk nekā 1 miljons cilvēku, kuriem ir diagnose “HIV-infekcija”. Kopš HIV reģistrēšanas sākuma Krievijā miruši vairāk nekā 200 tūkstoši pacientu, bet nāves pamatcēlonis ir bijusi tuberkuloze.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv