Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Dīvainā „ātrā” palīdzība (Krievijas dzīves aina)
Apskatīt komentārus (0)


22.09.2011


Piedraudot ar pistoli, Vladivostokas iedzīvotājs „ātrās palīdzības” ārsti un feldšeru noturēja veselu stundu.
Incidents notika naktī no sestdienas uz svētdienu. Aptuveni 22.00 „ātrās palīdzības” brigāde pēc izsaukuma ieradās privātmājā. Mājas saimnieks mediķus sagaidīja, vētraini paužot savu neapmierinātību: „ātrie” bija ieradušies ar piecu stundu nokavēšanos.
Pacients, kas cieta no spēcīgām sāpēm aknu apvidū, pieprasīja, lai viņam iešļircina pretsāpju zāles un iedod miegazāles. Kad 24 gadus vecā ārste paziņoja, ka nepieciešamo preparātu nav līdzi, vīrietis izvilka pistoli un to pielika pie medicīnas darbinieces galvas.
Apzinoties briesmas, sieviete slimniekam tomēr iešļircināja pretsāpju zāles. „Mums tas ir aizliegts ar instrukciju, taču nācās viņam izdarīt injekciju. Pēc tam viņš sāka pieprasīt miegazāles, kuru mūsu aptieciņā nebija. Bija ļoti baisi.”
Kontaktēšanās laikā mediķiem draudošais vīrietis paziņoja, ka viņam nav ko zaudēt: esot nosēdējis 25 gadus par slepkavību un ciešot no aknu cirozes, hepatīta un HIV infekcijas.
Kā stāstīja ārste, pacients ātrās palīdzības brigādi esot atlaidis tikai pēc tam, kad iedarbojušies pretsāpju līdzekļi. „Jūs esat ārsti, tāpēc jūs noteikti gaida citi cilvēki,” viņš teicis mediķiem uz atvadām.
Šobrīd ļaunprātim ierocis ir izņemts, kā arī pret viņu ir ierosināta krimināllieta. Piecu stundu ilgo kavēšanos mediķi izskaidroja ar ātrās palīdzības brigāžu nepietiekamu daudzumu Vladivostokā. „Pirmām kārtām mēs braucam uz izsaukumu pie smagi slimiem: sirds slimniekiem, pie tiem, kas ir uz nāves sliekšņa, bez samaņas. Tikai pēc tam – pie visiem pārējiem. Tādas ir instrukcijas un šīs darba īpatnības. Tāpēc iznāk kavēties. Mums katastrofāli pietrūkst brigāžu.”
(
www.rosbalt.ru)  
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA