Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 

2020. Janvāris

<--  1 2 ...  --> 

30.01.2020

Igaunijas sociālās programmas policijas aizturētajiem narkotiku lietotājiem

2018. gadā Igaunijas Nacionālais Veselības attīstības institūts un Tallinas policija ieviesuši divas programmas narkotiku lietotājiem kā alternatīvas administratīvai vai kriminālai sodīšanai par narkotiku lietošanu: VALIK (“Izvēle”) - cilvēkiem, kuri aizturēti sakarā ar marihuānas vai tās analogu lietošanu; SÜTIK (“Detonators”) - cilvēkiem, kuri ilgu laiku lieto narkotikas un kuriem ir atkarības problēmas.

Lasīt vairāk ...

29.01.2020

Parakstīts Sadarbības memorands

Lai nodrošinātu Latvijas pacientu organizāciju pārstāvību lēmumu pieņemšanas procesos, kā arī lai uzlabotu un veicinātu savstarpējo sadarbību, 17 pacientu organizācijas un Veselības ministre Ilze Viņķele parakstīja Sadarbības memorandu. Tikšanās laikā pacientu organizācijas un Ministre izrunāja veselības aprūpes aktuālos jautājumus un vienojās par sadarbības nākošajiem soļiem.

Lasīt vairāk ...

28.01.2020

Jācer, ka līdzēs

Šanhajas farmakoloģijas institūta speciālisti nosaukuši vairākus antiretrovīrusu preparātus, kurus jau daudzus gadus veiksmīgi lieto HIV-infekcijas ārstēšanai un kas būtu noderīgi, lai ārstētu infekciju, ko izraisa koronavīrusa jaunais štamms. Farmkompānijas AbbVie un Johnson&Johnson jau sākuši piegādāt Ķīnai divus šādus medikamentus.

Lasīt vairāk ...

28.01.2020

Īrija cīnās ar stigmu

Īrijā startējusi nacionālā kampaņa cīņai ar stigmu, kas saistīta ar HIV. To iniciējusi valdība, lai izskaustu diskriminējošo izturēšanos pret cilvēkiem, kas dzīvo ar HIV. Īpaši tiek uzsvērts agrīnas testēšanas un ārstēšanas nozīmīgums.

Lasīt vairāk ...

28.01.2020

Atvērta jauna mājaslapa www.parhiv.lv

Latvijā ir izveidota jauna digitālā platforma www.parhiv.lv, kuras mērķis ir veicināt HIV-pozitīvo cilvēku savstarpējo saziņu un sociālos kontaktus – tam paredzēts jauns slēgtais forums. Tāpat šajā resursā var uzdot jautājumus par HIV un saņemt ātru profesionālu atbildi no ārsta.

Lasīt vairāk ...

27.01.2020

Gada balva medicīnā

Ārstu biedrība: Mūsu mediķi – ārsti, zobārsti, māsas, vecmātes, ārstu palīgi, māsu palīgi un citi – ikdienā rūpējas, lai mēs atgūtu pašu dārgāko – veselību. Lielākā daļa no viņiem katru dienu pēc vislabākās sirdsapziņas dara savu darbu un palīdz mums visiem būt veseliem un dzivespriecīgiem. Ikvienam pacientam ir iespēja pateikt paldies savai ārstniecības personai – ārstam, zobārstam, ārsta palīgam, vecmātei, farmaceitam, funkcionālajam speciālistam, izvirzot viņu kā potenciālo balvas saņēmēju.

Lasīt vairāk ...

27.01.2020

Kaletra pret jauno sērgu

Lai ārstētu infekciju, ko izraisa koronavīrusa jaunais štamms 2019-nCoV, Ķīnā testē pret HIV preparātu. Par to 26. janvārī paziņoja farmācijas kompānija AbbVie Inc. Runa ir par ārstēšanu, izmantojot lopinavīra/ritonavīra kombināciju, ko realizē ar preču zīmi Kaletra vai Aluvia.

Lasīt vairāk ...

27.01.2020

Novērtējiet HPP pakalpojumus

Lasīt vairāk ...

26.01.2020

Kaimiņos

Lasīt vairāk ...

26.01.2020

Būtiskas izmaiņas

Lai uzlabotu pieejamību valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem, ir veiktas vairākas būtiskas izmaiņas. Lai vienkāršotu personu ar atkarībām vēršanos pēc palīdzības pie speciālista, narkologs noteikts kā tiešās pieejamības speciālists bez iepriekš noteiktām diagnozēm un nosūtījuma. Savukārt, infektologs noteikts kā tiešās pieejamības speciālists tiem cilvēkiem, kuri ir kontaktpersonas stacionārā ārstēšanu saņemošiem pacientiem ar apstiprinātu HIV infekciju.

Lasīt vairāk ...

25.01.2020

Ķīmija, ražošana un kontrole

Decembra beigās ASV Pārtikas un zāļu kvalitātes kontroles pārvalde (FDA) nosūtīja ViiV Healthcare “Vēstuli ar pilnu atbildi”, kas noraida kompānijas iepriekš iesniegto pieteikumu par injicējamās divkomponentu ARV shēmas kabotegravīrs/rilpivirīns reģistrēšanu. Kāpēc FDA atlika pirmās injicējamās ilgas iedarbības shēmas HIV ārstēšanai akceptēšanu?

Lasīt vairāk ...

24.01.2020

Interesanti lasīt

Ādažu vidusskolā tika aktualizēta narkotiku problēma, ne biedējot, bet uzsverot, ka katram ir izvēle un katrs pats to izdara. Signe Vēliņa: veselības nozares neefektivitāte ir stipri pārspīlēta. Ilze Viņķele par paveikto veselības nozarē Kariņa valdības pirmajā gadā.

Lasīt vairāk ...

22.01.2020

Ar informāciju – pret HIV cietumos

("Baltijas HIV asociācijas" ziņu lapa Nr.6) Nonākot nebrīvē, katram ieslodzītajam tiek piedāvāts veikt HIV testu, tam piekrīt un HIV testu veic gandrīz visi (98%) ieslodzītie. Taču no visiem zināmajiem ar HIV inficētajiem ieslodzītajiem ārstējas tikai nedaudz vairāk kā 60%. Biedrība "Baltijas HIV asociācija" 2019. gadā uzsāka izglītojošu darbu 9 ieslodzījumu vietās.

Lasīt vairāk ...

20.01.2020

15 stāsti

Atbalsta grupas inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem (AGIHAS) sieviešu grupa atklājusi LGBT HouseRiga telpās fotogrāfiju izstādi un organizēja lekciju sievietēm projekta “Vardarbībai nav attaisnojuma” ietvaros.

Lasīt vairāk ...

17.01.2020

Dažādas ziņas

Jebkura veida nesterilas adatas izmantošana rada draudus veselībai, jo īpaši, ja invazīvas manipulācijas veic skaistumkopšanas procedūrās, ignorējot higiēnas prasības. SPKC, saistībā ar pneimonijas uzliesmojumu Ķīnas pilsētā Uhaņā, skaidro, ka tās izraisītājs ir jauns koronavīruss, kura izcelsme nav zināma. HIV pacientiem zūd imunitāte pret baku vīrusu pat tad, ja bērnībā šie cilvēki ir saņēmuši vakcīnu pret to un antiretrovirālā terapija ir atjaunojusi lielu daļu viņu imunitātes, secināts pētījumā. BaltHIV Testpunktā iespējams veikt eksprestestus trīs dienas nedēļā.

Lasīt vairāk ...

16.01.2020

Pastāvīgā konflikta zonā

Lasīt vairāk ...

15.01.2020

Breakthrough Therapy – izrāviena terapija

Fostemsavīrs drīz būs pieejams Eiropas Savienības pacientiem. Fostemsavīrs ir principiāli jaunas zāles – HIV iekļūšanas inhibitors, paredzēts to pacientu ārstēšanai, kuriem vairs nepalīdz standarta antiretrovīrusu preparātu shēmas.

Lasīt vairāk ...

15.01.2020

Safehouse Filadelfijā

Pirmā valdības sankcionētā istaba, kas paredzēta kontrolētai narkotiku lietošanai, tika atvērta pirms 30 gadiem Šveicē. Tagad Eiropā, Austrālijā un Kanādā darbojas 120 šādas istabas. Labdarības organizācija Safehouse Pensilvānijas štata galvaspilsētā būs pirmā kontrolētas narkotiku lietošanas iestāde ASV.

Lasīt vairāk ...

14.01.2020

Vai pusmūža sievietes spēj cienījami novecot?

Vai pusmūža sievietes, kas dzīvo ar HIV, ir spējīgas "veiksmīgi novecot", neraugoties uz potenciāliem riskiem, ko varētu izraisīt veselības sarežģījumi? Publicētie aptaujas rezultāti pārliecinoši pavēstīja, ka tas ir iespējams – vairums HIV pozitīvo sieviešu, kas ir vecākas par 50 gadiem, paziņojušas par "veiksmīgu novecošanu". Un pat HIV statuss šeit nespēlēja nekādu lomu.

Lasīt vairāk ...

13.01.2020

Dzimtais uzvar

Pirms dažiem gadiem mēs rakstījām, ka HIV štamms, kas pirmais inficē organismu, rada šķēršļus citu štammu izdzīvošanai. Pagājušajā nedēļā tika publicēts klīniska gadījuma apraksts, kas apstiprina, ka sērga pie sērgas nelīp.

Lasīt vairāk ...

<--  1 2 ...  --> 
Pēc datuma
2021 (3)   
2020 (114)   
Augusts (2)   
Jūlijs (7)   
Jūnijs (3)   
Maijs (21)   
Aprīlis (14)   
Marts (25)   
Februāris (18)   
Janvāris (24)   
2019 (313)   
2018 (352)   
2017 (354)   
2016 (341)   
2015 (337)   
2014 (322)   
2013 (371)   
2012 (386)   
2011 (430)