AKTUALITĀTES
   
102950

Tā aizsargā jaunu ģimeņu veselību
Apskatīt komentārus (0)


05.11.2018


Avots: Lenta.ru | "Čečenijas iedzīvotājiem, kam ir HIV, aizlieguši slēgt laulību" | https://lenta.ru/news/2018/11/02/hiv/ |
Čečenijas iedzīvotāji varēs precēties tikai tādā gadījumā, ja būs izziņa, kas apliecina, ka viņiem nav HIV un citu slimību, ko nodod dzimumceļā, rakstīts Republikas musulmaņu garīgās pārvaldes interneta saitē, atsaucoties uz muftija Salaha-hadži Mežijeva paziņojumu.
Paziņojumā norādīts, ka ar 1. novembri Čečenijas Veselības aizsardzības ministrija sākusi pāriem, kas vēlas precēties, izdot jauna parauga sertifikātus, kas apliecina, ka viņiem nav HIV infekcijas, B vai C hepatīta, kā arī slimību, ko nodod dzimumceļā. Saņemt izziņu var tikai galvaspilsētā Groznijā, un tikai ar to laulību reģistrācija tiks uzskatīta par spēkā esošu.
Sertifikāta ieviešana tiek pamatota ar vēlēšanos "atrisināt problemātiskus jautājumus, lai aizsargātu jaunu ģimeņu veselību".
Muftijs Mežijevs saviem padotajiem lika sastādīt teologu sarakstu, kas veic laulību reģistrācijas rituālu. Viņus visus ir nolemts nosūtīt, lai papildus sagatavotu jaunajām nostādnēm.
Saskaņā ar oficiāliem datiem, 2017. gada vidū Krievijā bija 1,16 miljoni HIV inficēto. Tas ir vairāk nekā jebkurā Eiropas valstī. Aptuveni trešdaļa inficēto nesaņem no valsts antiretrovīrusu preparātus.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv