AKTUALITĀTES
   
110783

HIV kļūst par parastu saslimšanu
Apskatīt komentārus (0)


07.03.2020


Zviedrijas Riksdāga deputāti nobalsojuši par to, lai valdība pilnībā noņemtu no HIV inficētajiem atbildību par sava statusa atklāšanu saviem seksuālajiem partneriem. Riksdāgs nāca klajā ar šādu iniciatīvu neskatoties uz to, ka Zviedrijā pilsoņiem ar HIV, kas lieto terapiju un nekādi neapdraud apkārtējos, šis pienākums jau ir atcelts. Par to 5. martā ziņoja zviedru izdevums Fria Tider.
Pēc Riksdāga deputātu domām, pašreizējais pienākums HIV inficētajiem sniegt informāciju ir mazefektīvs no medicīniskā viedokļa un veicina stigmas rašanos cilvēkiem, kuri dzīvo ar HIV, tāpēc tas pilnībā jāatceļ. Parlaments šo priekšlikumu pieņēma vienbalsīgi. (ИА REGNUM)
**********************
HIV ārstēšanas pakalpojumi Armēnijā tiks sniegti, neraugoties uz protestiem, 4. martā Armēnijas Nacionālās sapulces sanāksmē paziņojis valsts Veselības aizsardzības ministrs Arsens Torosjans. Armēnijas AIDS centra ārstu protestu ierosināja Veselības aizsardzības ministrijas lēmums par Centra apvienošanu ar infekcijas slimnīcu “Nork” – visi tā darbinieki uzrakstīja atlūgumu par atbrīvošanu no darba.
Torosjans uzskata, ka tagad ir zudusi nepieciešamība pēc īpašas pieejas HIV infekcijas ārstēšanā.
“Visa pasaule iet integrēšanās kopējā veselības aizsardzības sistēmā ceļu, tajā skaitā infekcijas slimību profilakses un ārstēšanas sistēmā,” viņš norādīja. (ИА Красная Весна)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv