AKTUALITĀTES
   
107135

Pakistānā un Lietuvā
Apskatīt komentārus (0)


08.07.2019


HIV infekcijas uzliesmojumu Larkanā Pakistānas dienvidos atklāja jau aprīlī. Kāds no medicīnas darbiniekiem ievēroja, ka vairākiem pacientiem-bērniem neizdodas normālā veidā pazemināt ķermeņa paaugstināto temperatūru, viņi arī slikti reaģēja uz ārstēšanu. Viņi visi izrādījās HIV-pozitīvi.
Šajā saistībā Pasaules Veselības organizācija sāka vietējo iedzīvotāju pārbaudi. Rezultātā starp 30 tūkstošiem apsekoto tika atklāti 876 inficētie. Turklāt izrādījās, ka 82% no viņiem ir bērni, kas jaunāki par 15 gadiem.
Tiek uzskatīts, ka vīrusu pamatā izplatījuši nekvalificēti ārsti-šarlatāni. Tāpat vīrusa izplatīšanos veicinājusi nevērīgā attieksme pret tīrību un higiēnas normu ievērošanu vietējās pagrīdes klīnikās, kas bieži vien ir vienīgās medicīniskās palīdzības sniedzējas iedzīvotājiem.
Epidēmiju dēvē par beprecedenta gadījumu, tostarp inficēto bērnu lielā skaita dēļ. Epidemiologi patlaban cenšas noskaidrot, vai epidēmijas uzliesmojumu ir izdevies apslāpēt vai arī tā ir tikai "aisberga virsotne". Ierēdņi brīdina, ka pastāv augsts risks slimības tālākai izplatībai. Turklāt valstī ir problēmas ar nepieciešamajiem medikamentiem.
***
Source: The Telegraph | «More than 700 children confirmed HIV positive in Pakistan disease outbreak» | https://www.telegraph.co.uk/news/0/700-children-confirmed-hiv-positive-pakistan-disease-outbreak/
<... More than 700 have children have now been found to be infected with HIV in a huge outbreak in southern Pakistan, making up more than 80 per cent of those who tested positive for the virus.
An outbreak of the virus in Sindh province prompted the World Health Organization to carry out a screening programme, which found 876 people to be infected with the virus - 82 per cent of whom were under the age of 15.
The outbreak, which was first discovered in April, has been described as unprecedented in Asia because of the large numbers of children affected. ...>
***************************
Lietuvas Infekcijas slimību un AIDS centrs paziņojis, ka katrs otrais HIV inficētais valstī ir inficējies, vēnā šļircējot narkotikas. Deviņi no desmit HIV inficētajiem lietuviešiem – vīrieši.
Lietuvā kopumā ir reģistrētas 1876 HIV inficētas personas, kas narkotikas ievada vēnās. Viņu skaits ir 57,9% no visiem inficētajiem.
Pirmoreiz inficēšanās ar HIV, vēnā šļircējot narkotikas, tika fiksēta pirms 25 gadiem Druskininkos, ziņo Centrs.
****
ULAC: «Kas antras užsikrėtęs ŽIV Lietuvoje - vartojo švirkščiamuosius narkotikus» | http://www.ulac.lt/naujienos/pranesimai-spaudai/kas-antras-uzsikretes-ziv-lietuvoje-vartojo-svirksciamuosius-narkotikus |
<... Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, daugiau kaip kas antras ŽIV užsikrėtęs asmuo Lietuvoje šia infekcija užsikrėtė vartodamas švirkščiamuosius narkotikus. Iš viso per švirkščiamųjų narkotikų vartojimą Lietuvoje registruoti 1876 ŽIV užsikrėtę asmenys ir tai sudaro 57,9 proc. nuo visų užsikrėtusiųjų ŽIV. Devyni iš dešimties ŽIV užsikrėtusiųjų per švirkščiamuosius narkotikus Lietuvoje yra vyrai. Pirmasis ŽIV užsikrėtęs per švirkščiamuosius narkotikus Lietuvoje diagnozuotas 1994 metais Druskininkuose. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv