AKTUALITĀTES
   
66991

Zincum
Apskatīt komentārus (0)


31.05.2016


«Cinka ietekme uz iekaisuma marķieriem ar HIV inficētiem pacientiem» Doctus 
Šķērsgriezuma pētījumā, kas veikts Masačūsetsas Universitātē (ASV), noskaidrots, ka cinka deficīts ar HIV inficētiem pacientiem veicina hroniska iekaisuma attīstību.
Pierādīts, ka cinka koncentrācijai asins serumā ir saistība ar C reaktīvā olbaltuma (CRO) koncentrāciju ar HIV inficētiem pacientiem: augstāka cinka koncentrācija novērota pacientiem ar zemāku CRO līmeni.
CRO ir iekaisuma biomarķieris; ir pierādīta tā saistība ar vairākiem HIV slimības progresēšanas parametriem, kā arī tas ir neatkarīgs izdzīvotības prognozes marķieris. Savukārt cinkam ir pretiekaisuma īpašības un tā trūkumu bieži novēro ar HIV inficētiem pacientiem.
Lai pierādītu cinka un CRO līmeņu saistību, zinātnieki pētījumam atlasīja 311 HIV inficētus pacientus – 177 vīriešus un 134 sievietes vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Šiem pacientiem, izmantojot standartmetodes, noteica cinka un CRO līmeni asinīs, kā arī veica anketēšanu, aptaujāšanu, novērtēja ēšanas paradumus un aptuveno ar ēdienu uzņemto cinka apjomu. Veicot iegūto datu apstrādi un pielāgojot datus pēc demogrāfiskiem, dzīvesveida un ar HIV infekciju saistītiem klīniskajiem faktoriem, novērots, ka vidējais CRO līmenis bija ievērojami samazināts tiem pacientiem, kuriem bija augstāka cinka koncentrācija asinīs.
Pētījuma autori atzīst, ka nepieciešams veikt plašākus novērojuma pētījumus, lai pierādītu, ka cinka līmenis ietekmē iekaisuma aktivitāti nevis otrādi.
*******************************
Abstract | http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26429417
Low zinc levels and chronic inflammation are common in individuals infected with human immunodeficiency virus (HIV). Zinc deficiency may promote systemic inflammation, but research on the role of zinc in inflammation among HIV-positive individuals taking account of anti-retroviral therapy is lacking. We assessed the association between serum zinc and C-reactive protein (CRP) concentration in a cohort of HIV-positive individuals. A cross-sectional survey was conducted among 311 HIV-positive individuals (177 men and 134 women) aged 18-60 years residing in Kathmandu, Nepal. High-sensitive or regular serum CRP concentrations were measured by the latex agglutination nephelometry or turbidimetric method, and zinc concentrations were measured by the atomic absorption method. Relationships were assessed using multiple linear regression analysis. The geometric means of zinc in men and women were 73.83 and 71.93 ug/dL, respectively, and of CRP were 1.64 and 0.96 mg/L, respectively. Mean serum CRP concentration was significantly decreased with increasing serum zinc concentration across zinc tertiles (P for trend = 0.010), with mean serum CRP concentration in the highest tertile of serum zinc concentration was 44.2 % lower than that in the lowest tertile. The mean serum CRP concentrations in men and women in the highest tertile of serum zinc concentrations were 30 and 35.9 % lower, respectively, than that in the lowest tertile (P for trend = 0.263 and 0.162, respectively). We found a significant inverse relation between log zinc and log CRP concentrations (beta for 1 unit change in log zinc; β = -1.79, p = 0.0003). Serum zinc concentration may be inversely associated with serum CRP concentration in HIV-positive individuals.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv