Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem (AGIHAS)+371 20207737 (ik dienu pl. 9 - 21)
agihas.lv@inbox.lv

 
   
57510

Piemiņas pasākums maija trešajā svētdienā Rīgā
Apskatīt komentārus (0)


14.05.2015


Informāciju sniedza biedrība AGIHAS 2015. gada 14. maijā
Ik gadu maija trešajā svētdienā tiek atzīmēta starptautiskā “AIDS Candlelight Memorial” jeb no AIDS mirušo piemiņas diena, kad ar svecīšu iedegšanu un klusuma brīdi tiek pieminēti visi no šīs slimības mirušie. Šī tradīcija - vērienīgākā, nozīmīgākā un ilglaicīgākā sabiedrības izpratni un informētību veicinošā iniciatīva HIV/AIDS jautājumos - jau kopš 1983. gada apvieno 1200 sabiedriskās organizācijas 115 valstīs. Starptautiskā no AIDS mirušo piemiņas diena tiecas nojaukt aizspriedumu un diskriminācijas barjeras, veicināt toleranci un sociālo integrāciju, kā arī radīt gaišāku nākotnes perspektīvu šodienas pacientiem. 
Sagaidot no AIDS mirušo piemiņas dienu, Atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem, biedrība „AGIHAS” š. g. 17. maijā no plkst. 14.00 līdz 17.00 pie HIV/AIDS upuru piemiņas stēlas Satekles un Marijas ielu krustojumā centīsies uzrunāt ikvienu rīdzinieku, sniedzot mutisku informāciju, kā arī dalot prezervatīvus un atklātnes ar slavenību - HIV/AIDS upuru - attēliem. Biedrības pārstāvji cer, ka akcijas laikā sastaptie līdzcilvēki mainīs savu attieksmi pret HIV inficētajiem, mazinās aizspriedumus, noliegumu, bailes u. c. negatīvas izpausmes. Plkst. 17.00 notiks zibakcija, kuras laikā tiks aizdegtas sveces, nolikti ziedi un ar klusuma brīdi pieminēti no HIV/AIDS mirušie.
Diemžēl šo gaišo piemiņas un nākotnes cerību sajūtu apēno pēkšņā valdības atteikšanās atbalstīt Veselības ministrijas centienus uzsākt agrīnāku HIV pacientu terapiju atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Slimību un Profilakses centra vadlīnijām. Vēl pirms nedēļas, 8. maijā, no AIDS mirušo piemiņas dienas ieskaņas pasākumā Latvijas Infektoloģijas centrā gan ārsti, gan VM pārstāvji ar pārliecību un gandarījumu solīja, ka pozitīvas izmaiņas HIV/AIDS pacientu ārstēšanā noteikti tiks panāktas un ka pozitīvs risinājums ir tik tuvu, kā vēl nekad. Diemžēl šobrīd ir visai skaidrs - solīto un ilgi gaidīto uzlabojumu vietā pacienti un sabiedrība iegūs tikai HIV aprūpes pasliktināšanos, kas Latvijai draud ar reāliem HIV epidēmijas riskiem.
Biedrība „AGIHAS” valde: „Atrunas par agrīnākai HIV pacientu terapijai nepieciešamo finanšu līdzekļu trūkumu ir tuvredzīgas un sabiedrības veselību apdraudošas – uzsākot novēlotu pacientu ārstēšanu, ieguldītā nauda nenodrošina iespējamo terapeitisko efektu, līdz ar to pasliktina pacientu slimības prognozes, neierobežo HIV infekcijas izplatību un neaptur jaunu pacientu skaita pieaugumu. Gluži pretēji – jaunu slimnieku skaits tikai krasi kāps, līdz ar to HIV pacientu ārstēšanai būs nepieciešamāki lielāki līdzekļi nekā tad, ja valdība šobrīd tomēr ieklausītos ekspertu un Veselības ministrijas argumentos un sabiedrības veselības un budžeta racionāla izmantojuma vārdā tomēr apstiprinātu sākotnēji plānoto ieceri par agrīnāku terapijas uzsākšanu.”
Papildu informācija: biedrība “AGIHAS” Tālr. 20207737 

   


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA