Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem (AGIHAS)+371 20207737 (ik dienu pl. 9 - 21)
agihas.lv@inbox.lv

 
   

Par no AIDS mirušo piemiņas dienu
Apskatīt komentārus (0)


10.05.2011


Ik gadu maija trešajā svētdienā visā pasaulē tiek iedegtas svecītes, lai pieminētu cilvēkus, kuri miruši no AIDS. Šogad no AIDS mirušo piemiņas dienu atzīmēsim 15. maijā:
- no plkst. 12.00 Centrālās stacijas laukumā brīvprātīgie rīdziniekiem un pilsētas viesiem bez maksas dalīs atklātnes ar no AIDS mirušo pasaules slavenību foto un prezervatīvus, kā arī sniegs visiem interesentiem informāciju par šīs dienas tēmu,
- plkst. 17.00 pulcēsimies uz zibakciju piemiņas vietā pie stēlas pretī Centrālajai stacijai, lai aizdegtu piemiņas svecītes.
Pasaulē dzīvo vairāk kā 33 miljoni cilvēku, kuriem ir HIV. Latvijā pēc v/a „Latvijas Infektoloģijas centrs” datiem no 1987. gada līdz 2011. gada  1. maijam reģistrēti 4958 ar HIV inficēti cilvēki, 292 no tiem miruši no AIDS. Lai saglabātu veselību, HIV inficētajiem cilvēkiem ļoti būtiski ir citu cilvēku atbalsts un sapratne. Šajā ziņā daudz nozīmē arī līdzbiedru palīdzība, t.i.: sarunas un padomi, ko sniedz cilvēki, kuri paši vai kuru tuvinieki dzīvo ar HIV/AIDS.
Tie katrs kādam ir tuvs un mīļš. Starp viņiem tūkstoši ir tādu, kurus mīl miljoni – Fredijs Merkurijs, Rūdolfs Nurijevs, Aizeks Aizimovs, Ofra Haza, Frenks Mūrs, Entonijs Pērkinss, Džia Karandži, Tims Ričmonds utt., utt., utt.... Ja kāds ir apveltīts ar lielu talantu, tas var mirdzēt tik spoži, ka viss cits kļūst mazsvarīgs. Kad mēs klausāmies mūziku, baudām baletu, lasām aizraujošu grāmatu, sajūsmināmies par sportistu panākumiem, mēs esam brīvi no aizspriedumiem - mēs mīlam cilvēkus, kas ir mums nozīmīgi un netiesājam tos. Šādu attieksmi no vistuvākajiem sagaida ikviens, kam ir HIV vai AIDS.
Lai apliecinātu savu solidaritāti ar tiem, ko skāris HIV/AIDS, un pieminētu tos, kas miruši no AIDS, tiekamies 15. maijā plkst. 17.00 uz zibakciju piemiņas vietā pie stēlas!
Biedrības AGIHAS rīkotos no AIDS mirušo piemiņas dienas pasākumus līdzfinansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros un atbalsta Kondomi.lv, informatīvais atbalsts - v/a Latvijas Infektoloģijas centra HIV/AIDS epidemioloģiskās uzraudzības un profilakses nodaļa.
Atklātnes skatīt šeit>>> /PDF formāts/
 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA