AKTUALITĀTES
   
64293

Ārstēšanas metodes
Apskatīt komentārus (0)


25.02.2016


Vakcīna pret HIV

Pret HIV vakcīnas mērķis – atvieglot ārstēšanu, samazināt nepieciešamo preparātu devu, saņemt savu leikocītu imūnatbildi.
Desmit eksperimentālas pret HIV vakcīnas izmēģināja, ārstējot cilvēkus ar pozitīvu vīrusa statusu. Visefektīvākā izrādījās vakcīna ALVAC vCP1433, kuru izmēģināja franču zinātnieki. Eksperimentā piedalījās 70 cilvēki. Vakcīnu lietojot vienlaikus ar interleikinu-2, izdevās samazināt vīrusu slodzi.
Citi pētījumi uzrādīja leikocītu imūnatbildi uz HIV. Kā zināms, vīrusa īpatnība izpaužas tieši organisma imūnās reakcijas nomākšanā.
Рazīstamā vakcīna ir Remune (| REMUNE | http://ej.uz/x2y9  | http://ej.uz/5tcn |), ko lieto tikai kopā ar antiretrovīrusu terapiju. Šī preparāta uzrādītie labie rezultāti ļauj cerēt, ka drīz būs daudz vienkāršāk kontrolēt HIV. Taču pat lietojot efektīvas vakcīnas pilnībā atteikties no antiretrovīrusu terapijas pagaidām nedrīkst.

Implants HIV ārstēšanai

Tās nav jaunas zāles, bet revolucionārs to lietošanas paņēmiens. Antiretrovīrusu preparātu neliela cilindra izskatā ievieto zem ādas. Zāles no šī cilindra izdalās pakāpeniski, nepārtraukti iedarbojoties uz vīrusu. Šāda zāļu piegādes forma organismam ļauj risināt vienu ļoti svarīgu problēmu – izvairīties no neregulāras antiretrovīrusu preparātu lietošanas. AIDS ārstēšana ir efektīva tikai tad, ja zāles lieto nepārtraukti, kas bieži apgrūtina pacientu dzīvi. Implants ļauj novērst negaidītus faktorus ārstēšanas gaitā un uzlabot ar HIV inficēta pacienta izredzes uzlabot veselību.

Asinis un kaulu smadzenes

Patlaban pasaulē ir bijis tikai viens gadījums, kad notikusi pilnīga izārstēšanās no HIV. Tā ir īsta sensācija! Cilvēks ar HIV infekciju saslima ar asins vēzi un viņam pārstādīja donora kaulu smadzenes, kuram bija iedzimta imunitāte pret HIV. Zināms, ka 1% planētas iedzīvotāju ir ģenētiska HIV vīrusa infekcijas neuzņēmība. Viens no viņu organisma gēniem neļauj HIV iekļūt T-limfocītos. Tagad zinātnieki ir izlēmuši šo fenomenu izmantot, lai izstrādātu jaunu ārstēšanas metodi. Mēģinās T-limfocītiem pievienot gēnu, kas atbild par HIV neuzņēmību.

Antiretrovīrusu terapija

Tagad tā ir HIV ārstēšanas klasika, bet kad šie preparāti tikko parādījās, tas bija revulocionārs notikums. Tā bija vienīgā efektīvā ārstēšanas metode, kas glāba dzīvības, attīstoties AIDS simptomiem. Antiretrovīrusu terapija nomāca vīrusa genoma aktivitāti, iedarbojoties uz fermentiem, kas regulē ģenētiskās informācijas izstrādni. Tagad aktīvi tiek ieviesta jaunu preparātu izmantošana. Tomēr antiretrovīrusu terapija līdz šim nav atrisinājusi problēmu. Ja ārstēšanu uzsāk vēlīni, tās efektivitāte ir zema un pastāv liela varbūtība, ka pacients mirs. Preparāti jālieto regulāri, tomēr pēc vairākus gadus veiksmīgas ārstēšanās un noturīgas remisijas panākšanas īslaicīgs zāļu lietošanas pārtraukums izraisa vīrusa aktivizēšanos. Lai ārstēšanās būtu efektīva, nepieciešams pastāvīgi lietot trīs antiretrovīrusu preparātus. Bet tā organismam ir liela slodze, jo šīm zālēm ir blaknes.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv