Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
32006

Hepatīta biedrības aktivitātes (daidžests)
Apskatīt komentārus (0)


22.12.2012


Avots: "Hepatīta biedrība" uzsāk sarunas par pilnībā valsts apmaksātu C hepatīta ārstēšanu | 2012. gada 14. decembrī - medicine.lv |
Lai veicinātu nepieciešamās izmaiņas likumdošanā par valsts kompensācijas apjoma palielināšanu C hepatīta ārstēšanai no 75% līdz 100%, "Hepatīta biedrība” uzsāka tikšanās ciklu ar atbildīgajām institūcijām. 17. decembrī, Biedrība tikās ar Veselības ministri Ingrīdu Circeni un deputātiem, kuri darbojas Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijā.
Tikšanās laikā Biedrības pārstāvji ar atbildīgo institūciju pārstāvjiem runās par C hepatīta izplatības pieaugumu pēdējo gadu laikā un sekām, kādas tā atstājusi, iezīmēs problemātiku, kas skar C hepatīta slimniekus un viņu tuviniekus kontekstā ar ārstēšanās izmaksām, kā arī runās par iespējamiem risinājumiem situācijas uzlabošanai.
"Vairāk nekā 10 000 Latvijas iedzīvotāji ar saviem parakstiem ir apliecinājuši atbalstu mūsu nostājai, ka C hepatīta ārstēšanai ir jābūt pieejamai ikvienam, kuram tā ir nepieciešama. Tuvākajā laikā šos parakstus iesniegsim arī atbildīgajām institūcijām, uzsākot oficiālu mūsu ierosinājumu izskatīšanas procesu. Pašlaik organizējam tikšanās gan ar deputātiem, gan ar atbildīgo institūciju pārstāvjiem, lai informētu viņus par situācijas nopietnību un mudinātu uz rīcību ,” norādīja Olita Mengote, Hepatīta biedrības vadītāja.
***************************************************
Avots: "Panākts progress sarunās par zāļu kompensācijas palielināšanu C hepatīta slimniekiem" | 2012. gada 18. decembrī - medicine.lv |
17.decembrī, guvām apstiprinājumu gan no deputātiem, gan veselības ministres Ingrīdas Circenes, ka jautājums par valsts kompensācijas apjoma palielināšanu C hepatīta ārstēšanai ir būtisks un ir iekļauts prioritārajā darba kārtībā, sacīja "Hepatīta biedrības" pārstāve Ieva Galuza.
Kā ziņots, lai veicinātu nepieciešamās izmaiņas likumdošanā par valsts kompensācijas apjoma palielināšanu C hepatīta ārstēšanai no 75% līdz 100%, Hepatīta biedrība šodien aizsāka tikšanos ciklu ar atbildīgajām institūcijām.
Galuza sacīja, ka sarunas ar Circeni, Nacionālā veselības dienesta pārstāvjiem un Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas deputātiem aizritējušas ļoti labi un produktīvi. "Protams, neviens mums nesolīja, ka, jā, mēs palielināsim kompensāciju, bet apstiprinājumu, ka šis jautājums ir iekļauts prioritārajā kārtībā, mēs saņēmām gan no politiķiem, gan ministres kundzes. Esam gandarīti, ka soli pa solītim ejam uz priekšu," teica Galuza.
Tikšanos ciklu ar atbildīgajām institūcijām un Saeimas komisijām Hepatīta biedrība plāno turpināt arī nākamgad.
Vienlaikus Galuza norādīja, ka, neskatoties uz sekmīgajām sarunām, kampaņas "Šis nav stāsts par politiku... šis ir stāsts par dzīvību" laikā savāktie iedzīvotāju paraksti tiks iesniegti Centrālajā vēlēšanu komisijā, uzsākot oficiālu biedrības ierosinājumu izskatīšanas procesu. Zināms, ka kopumā par mērķi palielināt valsts atbalstu C hepatīta ārstēšanai parakstījušies 13 000 iedzīvotāji.
***************************************************
Avots: "Saeima iesniedz parakstus par apmaksātu C hepatīta ārstēšanu" | BNS | 21. decembris |
Hepatīta biedrība 21. decembrī iesniedza Saeimai vairāk nekā 12 000 savākto Latvijas iedzīvotāju parakstu, lai valsts pilnībā apmaksātu ārstēšanu cilvēkiem, kuri inficējušies ar C hepatītu, aģentūrai BNS pavēstīja biedrības pārstāve Ieva Galuza. .
Hepatīta biedrība nepieciešamos parakstus savākusi no maija līdz decembrim, pirmajā posmā portālā «manabalss.lv» atbalstu šai iniciatīvai pauda 5800 iedzīvotāju, savukārt fiziskās parakstu vākšanas kampaņas laikā savākti vairāk nekā 7800 Latvijas iedzīvotāju parakstu.
Biedrība norāda, ka slimības ārstēšana patlaban ir finansiāli nepieejama lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju, jo ar esošo medikamentu kompensācijas apmēru pacienta līdzmaksājums medikamentu iegādei 11 mēnešu laikā pārsniedz minimālās darba algas apmēru un Latvija ir vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kurā C hepatīta ārstēšanai nepieciešamie medikamenti netiek kompensēti pilnā apmērā.
*************************************************** 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA