AKTUALITĀTES
   
22051

HIV prezentēšanas paņēmiens
Apskatīt komentārus (0)


14.03.2012


Par sava darba rezultātiem zinātnieki pavēstīja Sietlā notikušajā konferencē par retrovīrusiem un oportūnistiskām infekcijām.
Pašlaik antiretrovīrusu terapija tiek pielietota, lai novērstu imūndeficīta vīrusa vairošanos organismā. Tomēr zāles, ko izmanto HIV infekcijas ārstēšanai, neļauj skartajās šūnās un audos pilnībā iznīcināt slimības ierosinātāju.
Margolis un viņa kolēģi izmēģinājumā iesaistīja sešus HIV inficētus pacientus, kuriem deva preparātu vorinostatu, ko lieto dažu limfomu gadījumā. Šīs zāles kavē histonu deacetilāzes fermentu grupas darbības aktivitāti. Pateicoties šai fermentu grupai, HIV slēpjas imūnās sistēmas šūnās (CD4 + T-limfocītos), kas nodrošina infekcijas latentu gaitu.
Dažas stundas pēc vorinostata uzņemšanas visiem sešiem pacientiem tika fiksēts paaugstināts vīrusu RNS līmenis limfocītos, kas liecina par HIV vairošanos. Tādējādi zinātniekiem izdevās imūnsistēmas šūnu iekšienē stimulēt vīrusu dzīvotspēju un izvairīties no HIV infekcijas maskētās norises slimniekiem.
Saite uz paziņojumu par pētījuma rezultātiem angļu valodā
http://www.apvienibahiv.lv/actual-news/drug-helps-purge-hidden-hiv-virus-study-shows
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv